Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit tehetek a ruháimmal...

Mit tehetek a ruháimmal (megpenészedtek)?

Figyelt kérdés

Télen sajnos nem tudtuk az egész házat fűteni és én átköltöztem a testvérem szobájába aki kollégista és csak alig volt itthon, az én szobám teljesen bepenészedett, ahogy jön a jó idő rendbe is akarom hozni, bár tudom nagy munka és pénz is rendbe hozni minden évben, de olcsóbb mint elmenni albiba. Szóval arra nem gondoltam, hogy az összes nyári ruhám pólók, ingek bent maradtak a szekrénybe és bepenészedtek.

Ha kimosom az eltünteti teljesen? Ha még nem hordom őket és most mosom ki akkor még ilyen hidegben ujra bepenészedhet igaz? ha hungarocelt tennék a szekrénybe az megvédené? Utána olvastam azt tudom, hogy szellőztetni kellett volna a szekrényt is, én meg jónéhány hónap alatt alig nyitottam ki, a nyári ruhás szekrényt.


Most nagyon nem tudok semmi ilyen időben.

Ami eszembe jutott hungarocel.

Kimosni ami penészes.

Én nem vagyok szakértő a témában segítenek ezek valamit?



2018. márc. 19. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Pedig télen elég könnyű párát csökkenteni szellőztetéssel, hisz hideg van kint...


Nos, nem tudom, mennyire penészesek a ruhák, ha csak egészen enyhén, a mosás segít s nyilván nem fognak újra megpenészedni, ha nem brutálisan nedves levegőben tartod őket. Nem a hidegtől függ, hanem a páratartalomtól.

A hungarocelltől nem lesz szárazabb a levegő. Szigetelne, de mivel a szekrény nincs fűtve vagy szárítva, ennek nincs értelme.

2018. márc. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igazából egy néz ki nagyon durván
2018. márc. 19. 17:19
 3/9 A kérdező kommentje:
többre emlékeztem
2018. márc. 19. 17:20
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Kimosod..ha fehér ami gáz akkor mehet a fehérítő,ha színes és szerencséd van (kicsit más kék napernyőből zöld domestos kihozta a színt nem bántotta).

A szekrényt nagyon mosd át és hagyjad rendesen kiszáradni és csutka száraz ruhákat tegyél bele..most már melegszik fel szépen lassan az idő,de a szekrény ajtót azért hagyjad kinyitva és szellőztess is a szobába addig ameddig a jó idő nem jön ki

2018. márc. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 TappancsMancs ***** válasza:
54%
Fú én a domsestost ruhákra nagyon nem javasolom, simán kifakítja, meg se próbálnám. A sima penészölőkben is sokszor nátrium-hipoklorit van ami a domestosban is így amit nem ruhára írja a használatiban azt szerintem inkább ne. Egy sima felületen sokkal könnyebb penészt irtani mint ruhában, még ha kimossuk is elég egy-két spóra és vissza szaporodhatnak. Bejöhet a mosás de olykor nem elég. Vegyél ruhákra való penészölőt a szekrénybe meg szintén mehet az, hiszen ott érintkezik majd a ruhákkal így nem kell aggódni a száraz nátrium-hipoklorit (domsestos) amúgy szintén kifakító hatásától. A levegőben és mindenfelé lehetnek spórák így ha nagyon gáz akkor az ózonos fertőtlenítés megoldja, de ott kijönnek és lezárják a házat teljesen, utána minden fertőtlenítve van. Vagy vannak cégek akik felmérik és a sokszor amúgy is szükséges komplett megoldásokat használják, rámutatnak arra amit meg kell oldani a jövőben + penésztelenítenek.
2018. márc. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat mindenkinek:)


még közben ma észrevettem, hogy tönkrement a benti TV-m is, használtan vettem 2 éve, és akkor még tökéletesen ment, pont ugyanannál a szekrénynél van ahol a penész, vagyis amelyik mögött penészes a fal, és a szekrény kivan vágva, mert nagy TV. Ahogy bekapcsoltam csak sistergett, nem nyúltam hozzá. Egyébként lassan 1 éve nem is TV zek. De lehet ez is attól?

2018. márc. 19. 18:32
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
Nedvességtől és a hidegtől is. Lehet szétfagyott valami benne.. az is lehet, hogy minden. Arról már nyugodtan lemondhatsz szerintem.
2018. márc. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
A sanytolnak van ruhára való szagtalanító-fertőtlenítő spray-je,ami nem tartalmaz klórt, elvileg nem szedi ki a színt. Szerintem mosás után érdemes kipróbálni. Amit lehet, magas hőfokon moss! Várd meg a száraz időt, hogy gyorsan, lehetőleg a napon alaposan megszáradjanak. A hidegben azért penészednek be a dolgok, mert a hideg levegő kevesebb vízpárát képes felvenni, a hidegebb felületeken a pára lecsapódik, enyhén nedves lesz a felület, ami kedvez a penésznek. Sajnos nálam a konyha hasonló. Tavaly nagyon brutál volt a hőhidaknál a fal, újra kellett festeni. Idén vettem egy elektromos páraelszívót, tényleg jól párátlanít (amíg a pici, közértben kapható betétes párátlanítók egy hét alatt 1-2 dl vizet kötöttek meg, addig ez ha állandóan jár, egy-két nap alatt egy-két litert is). Az a baj, hogy nem járathatom folyamatosan, mert brutál megdobja a villanyszámlát. Sajnos a szellőztetés sem oldja meg, főként, ha kint nyirkos, párás az idő. A konyhát pl. naponta szellőztettem, mégis penészesedett. A szobákban a brutál erős fűtés mellett is megjelent a penész egyes sarkokban, pedig a páratartalom is 50% körül szokott lenni. Egyszerűen, ahol van egy-egy hidegfolt, lecsapódik.
2018. márc. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%
Előző voltam: talán jövőre tudsz olyant csinálni, hogy lehet kapni légmentes zsákokat, amikből porszívóval lehet kiszívni a levegőt. Tedd ilyenekbe a ruhákat, aztán szívd ki jól a levegőt porszívóval! Reméljük, ez megóvja a ruhákat!
2018. márc. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!