Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Valami házi irtószer a tetű...

Valami házi irtószer a tetű ellen?

Figyelt kérdés
2 napja vettem kettő tengerimalacot és ma észrevettem hogy a hasuk meg a lábuk tele van fehér petékkel, apró sárgásfehér kukaccal, utána néztem és tetvesek, vettem is nekik sh-rodemectint kentem belőle mindenhova, fejükre, fülükre, hasukra, nyakukra de ugye nem öli meg a petéket azok ellen mit tudok tenni?

2018. márc. 31. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, ha a malacnál is úgy működik, mint az embernél, akkor ki kell belőlük szedni egyesével. Azért lenne egy-két keresetlen szavam az állatkereskedőhöz.
2018. márc. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Menj el állatpatikába, mondd ezt el az eladónak. Mi olyan folyadékot kaptunk rá, amit bele kellett önteni langyos vízbe, majd abban óvatosan megfürdetni jó alaposan mindenhol a malackákat. Attól elpusztulnak elvileg, nekünk legalábbis bevált. Utána fésűvel kifésültük a bundájukban megmaradt döglött kukacokat, de javarészt ők bolházták ki saját magukból, vagy csak kiszóródtak. Csipesszel és ilyenekkel ne próbálkozz, ezek nagyon picike kukacok, a malackád bőrét csipkednéd csak jóformán!!!
2018. márc. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy ki birnám szedegetni nagyon picik a peték és nagyon sok...
2018. márc. 31. 18:25
 4/4 anonim válasza:

Vidd el állatorvoshoz!

Marcsak azért is,hogy a nemüket megállapítsa, lehet a "szakképzett" eladó nemcsak tetves de különböző neműeket adott el neked és abból hamar felesleges szaporulat lehet!

Ott a doki ad majd megfelelő gyógyszert a tetű írtására.

Ne próválkozz házi módszerekjel, mert mivan ha valaki tévesen tudja és megmérgezed a malacaid !

2018. ápr. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!