Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Van értelme kihívni a hangyair...

Van értelme kihívni a hangyairtókat?

Figyelt kérdés

Panelban élünk, és pár hónapja elleptek minket a fáraóhangyák. Hiába takarítok, figyelek a morzsákra, mindig látok menni egyet valahol. Több vonulási irányt is találtam, oda tettem is csapdákat, de sajnos nagyon kis okosak, és képesek kikerülni őket, vagy más útvonalat találni. Fogalmunk sincs honnan jöhetnek, a többi lakásban is van ilyen probléma.


Van remény arra, hogy hivatásos kezek által eltűnhetnek, vagy törődjek bele, hogy olykor-olykor hangyával az ágyamban ébredek?


Nem szeretnénk még innen elköltözni, mert anyagilag nem tudunk, másrészt felújított panel, rengeteg előnnyel, de lassan kezdek beleőrülni a hangyavadászatba.


2018. ápr. 19. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekünk nagyon bevált a Bros hangyairtó por. Egész hangyabolyokat szüntettünk meg vele!


[link]

2018. ápr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt régen. Kb. egy hónapig etettem a ház szerintem összes hangyáját beetető méreggel.

A probléma az, hogy ezekre a hangyákra a csapda nem elég. Attól, hogy egy-egy példány megdöglik, jön helyette ezer. A bolyba kell bejuttatni a mérget. A Protect-nek van kifejezetten fáraókra ilyen mérge.

Be kell tenni a vonulási útvonalba (ahol sokat látsz) és folyamatosan cserélni. Iszonyatosan gyorsan zabálták és egy hónapig néztem a fekete csíkot a falon, nem piszkáltam őket, hagy vigyék. Aztán meguntam mind idegileg, mind anyagilag. Nem tudom mi volt benne, de szerintem az egész társasház hangyája hozzánk szokott. Amikor az utolsó tégely is kiürült (kb. a 6. volt), akkor lefújtam biokillel a vonuló utak réseit, ahol a lakásba jöttek. Utána még felmosások után mindig megtettem ugyanezt egy-két hónapig és azóta egy darabot sem láttam.

Szóval nem tudom melyik, de valamelyik nálunk nagyon bejött. Ha etettük volna tovább őket, akkor nem tudom meddig jönnek. Nekem az az érzésem, hogyha a társasházban ez több lakásban is jelentkező probléma, akkor ilyen beetetéssel te egyedül szélmalomharcot vívsz és a gatyád is rámegy. A közös képviselőnek kellene tenni valamit az ügyben. Mivel ezen az úton mi semmit nem értünk el, ezért maradt a Biokill! Az viszont nagyon jó cucc, emberi egészségre nem ártalmas, néhány helyen azt olvastam még a gyerek kiságyát is befújták vele. Baromi hatékony.

2018. ápr. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja és a biokill-t azért szeretem, mert nem magát a rovart/hangyát kell lefújni, csak a területet és valamiért a közelébe sem mennek többet. A mi lakásunkat 4 éve elkerülik.
2018. ápr. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, ki fogom őket próbálni! Szóltunk a képviselőnek, reakció: nála is van. Hát gondoltam köszi, ettől nálunk még nem lesznek kevesebben.


Az undor elfog, akárhányszor meglátok egyet.

2018. ápr. 19. 14:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ilyennel fújtam a sarkokat, éleket a vonulási útjukban, amíg voltak:

[link]


A hangya irtó port nem szeretem, mert nem mutat jól. Olyan, mintha felporcukroztad volna a lakást. Ez meg láthatatlan. Minden felmosás után újra kell fújni.

Nyilván ha pici baba van nem ajánlom.

2018. ápr. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!