Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Üvegházi molytetű ellen mit...

Üvegházi molytetű ellen mit tudtok még javasolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni Tőletek. A szobámban, az ablakom mellett lévő hibiszkuszomat kb egy hónapja megtámadta az üvegházi molytetű.

Kétszer használtam már a Mospilan-t, egyszer dohányleves vízzel is áttöröltem a leveleket, és egyszer múlt héten olyan permetezőlé egyveleget is használtam, amiben volt Actara SC is és még jó pár más vegyszer is, amit apukám a kis hobbikertünk gyümölcseinek lepermetezéséhez használt és hozott el nekem belőle.

De még mindig olyan és leginkább este látom, hogy fehér kis tetvek vannak a leveken.


Mit tudtok még ajánlani, ami segíthet rendbe hoznom a növényemet?


Előre is köszönöm a segítségeteket. :)



2018. ápr. 23. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Biztos vagy-e abban, hogy molytetű? Pici fehér mozgó izék lehetnek akár atkák is. Az atkák ellen a Mospilan meg az Actara nem hat. Ellenük pl. Ortus 5 használható.


Ha mégis molytetű, akkor az lehet a gond, hogy a szereid csak a kifejlett egyedeket pusztítják el, a lárvákat nem. Azok ellen pl. Match 050 kitinszintézis-gátló kell.


Ha meg tudod tenni, vigyél el egy kártevőkkel teli levelet egy gazdaboltba, ott mikroszkóppal megnézik neked és megmondják mi a pontos baj és mi kell ellene.

2018. ápr. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1


Azért tudom, hogy tetű, mert utánanéztem, és addig kerestem és kutattam, míg 100%-ra be nem azonosítottam a kártevőt.


Köszönöm a tanácsot.

2018. ápr. 24. 16:56
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy dísznövèny kertész tanácsára, belocsoltam a földet Actaraval, hogy a gyökéren keresztül felszívja, aztán 3 hét múlva megismételtem.

Ne csak a beteg növényt kezeld, hanem minden növényt a szobádban. Elbújnak ezek a kis szörnyek.

2018. ápr. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja, a lárvák ellen nem hat a Mospilan.

Azt tudod tenni, hogy hetente permetezel, 3-4 alkalommal. Minden növényt, amin van.


Ha tudsz venni valami kisebb kiszerelésű sárga lapot, akkor az is jó, csak gyakran kell cserélgetni, ha már nem fogja meg őket.

Én vagy 5 évig szórakoztam velük, de 1-2 mindig túlélt valahogy, és újra felszaporodott az állomány. Végül tavaly a sárga lap volt a megoldás.

2018. ápr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeteket.


És ezt a sárga lapot hogyan kell kérnem? A mezőgazdasági boltban az eladóktól elég csak annyit kérnem, hogy sárga lapot kérek üvegházi molytetű ellen?


Csak ezen a növényen van, amiből van két helyen a szobámban egymástól kb 2 méterre. És érdekes módon, van egy, egy 3. helyen is, az a polcom tetején van, de az egészséges a másik kettővel ellentétben.


Actara-ból milyen kiszerelésűt vettél kedves 79%-os kommentelő?

2018. ápr. 26. 16:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Actara 240 SC 5ml
2018. ápr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ki akartam másolni az ide vonatkozó részt , dee nem sikerült.

[link]

2018. ápr. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na jó, neked nem ez kell, hanem az 5 ml-es, mielőtt infarktust kapnál az ára láttán. :)

[link]

Rosszul írják amúgy, az 5 ml-es az III. kategóriás, vagyis szabadforgalmú.


A sárga lapot még sárga színcsapda néven is ismerik. De ragacsos sárga lap néven egész biztosan.

[link]

2018. ápr. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8


Nagyon szépen köszönöm. :) Ezt az Actara-t vettem legutóbb, amit más vegyszerrel együtt hígítva permeteztem rá a növényre.


Ezt a sárga lapot meg kipróbálom.


Még egyszer köszönöm. :)

2018. ápr. 26. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!