Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A patkány, ha "felbontotta" a...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

A patkány, ha "felbontotta" a tálcás granulátumot, de nagyon kevés fogyott belőle, akkor lehet, hogy nem hatásos a méreg?

Figyelt kérdés

Vagy nem ízlik neki, vagy többen vannak, mert kb. két hete nézem minden nap a tálcát, és nagyon kicsi fogy egyszerre belőle.

Ha többen lennének sokkal többet ennének, látványosan sok fogyna.

Ha egyedül van, olyan keveset eszik, akkor kidolgozza a szervezete a mérget és ezért nem pusztul el?

Köszi a válaszokat!



2018. máj. 15. 19:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A patkány nagyon okos, minden ismeretlen kajából csak egy eszik. A többiek figyelik, ha nem történik semmi a főkóstolóval, akkor kezdik ők is enni. Ennek a méregnek pont az a lényege, hogy nem öl azonnal. 5-10 nap múlva, ha megüti magát valahol, belső vérzésben fog elpusztulni.
2018. máj. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mi pár éve legalább 20 ezer forintnyi mérget tettünk ki néhány hónap alatt, különféle fajtákat, 1 döglött patkányt találtunk, az is valószínűleg a röhögőgörcsben hunyt el - közben meg mindent szétrágott a többi.

Kivágtuk a kukába az összes mérget.

Azóta csak a jó öreg csapdát tesszük ki szalonnával, első héten legalább 20 patkányt fogtuk, kérdés megoldva.


[link]

2018. máj. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ezt a granulátumot nem szokták annyira szeretni.

Próbáld ki a rágcsálóirtó pépet.

(Valaki írta itt, hogy a brodifakum hatóanyagú a jobb.)

Érdemes drótra fűzni (párat egyszerre), hogy ne hordja el, hanem egye meg.

2018. máj. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy a régi csapdát már élesítettem, egy rádrótozott szalonnabőrrel.

Azt sikeresen elcsattantotta úgy, hogy miközben birkózott a szalonnabőr levételével jól orrba vágta a csapda.

Véres volt a csapda és mellette is volt vércsepp.

Azóta közelébe sem megy.

Ezt már kitapasztalta, hogy nem jó.

Ezek szerint a méreg nem sokat ér ellene/nük.

2018. máj. 15. 20:47
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen, olvastam, hogy nagyon okos állat/DÖG!

A legöregebbet küldik ki, hogy egyen a méregből.

A többit már leírtad.

Egyébként nem értem, hogyan szaporodhattak el ennyire a patkányok?

Nem irtják tudatosan mint régen?

Már más városban/faluban is hallottam, hogy nagyon sok a rágcsáló.

Veszek pépest még azt kipróbálom.

Köszi!

2018. máj. 15. 20:55
 6/14 A kérdező kommentje:
.... "pépeset"
2018. máj. 15. 20:56
 7/14 anonim ***** válasza:
32%

Én vagyok az, aki a brodifak hatóanyagú mérget szorgalmazza. Ha nem tévedek, te is tettél már fel itt kérdést pár napja kedves kérdező?!


Felénk az utóbbi időben megritkultak ezek a férgek. (Gyorsan le is kopogom).


Egy idő után képesek immúnissá válni egy bizonyos hatóanyagú méregre, ezért írtam, hogy váltani kell. De ez az immúnisság kialakulása nem 1 hét alatt megy végbe, hanem pár generáció alatt.


Lehetséges, hogy azért nem fogyaszt a méregből, mert máshol bőven talál táplálékot. Mennyire szennyezett a helyiség ürülékkel? Mennyit látsz este, szürkületkor? Milyen helyiségben vannak? Vagy nyitott helyen?


Amúgy nekem nagybátyám mesélte, hogy gyermekkorában, 40-50 évvel ezelőtt olyan nagy szó volt egy patkány, hogy szóltak a szomszédoknak, és agyoncsapták. Úgy képzelem el, mintha róka járna egy udvarban.

Sok helyen lehet látni, hogy a régi disznóólakat is széjjelrágták teljesen.


Ha a csapdában megsérült, többet nem fog belemenni. Ajánlott az élvefogó csapda alkalmazása is. Utána megtaníthatod úszni. Én szadista vagyok patkányokkal kapcsolatban, leöntöttem benzinnel és felgyújtottam. Élveztem, ahogy visít, miközben elég. UTÁLOM az összeset!

2018. máj. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen tettem fel hasonló kérdést, csak nem szokták látogatni az oldalt.

Tisztelet a Kivételnek, :) akik már válaszoltak, és ha van újabb kérdésem, nem kapok rá választ, csak úgy, ha kiírok egy újabbat.


A patkány zárt helyen van, nem találok ürüléknyomot. Lehet a járatban tartózkodik, és néha hallom, hogy a padláson mocorog!

De láttam újabb diót a fal mellett, ami másnapra eltűnt.

Gondolom van raktáron még neki. Abból éldegél, és hízik!

Apukám gyerekkoromban egy patkánnyal végzett úgy, hogy volt egy nyársaló villa, amivel megszúrta az állatot és a környékről is elmentek a patkányok egy jó darabig.

Te is ügyesen csináltad, mert ezzel elriasztottad a többit.

2018. máj. 16. 07:57
 9/14 A kérdező kommentje:

Az előbb elakartam küldeni a kommentet, és beleírtam egy csúnya szót amit a patkánynak szántam, ezért fennakadt a moderátorok szűrőjén.

Majd kapok egy szép levelet, hogy máskor ne illessem a patkányokat csúnya szóval.

Pedig nem érdemelnek mást ezek a rágcsálók!

Na mindegy kitöröltem, és úgy küldtem el neked.

Köszi a válaszod!

2018. máj. 16. 08:01
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen, a Föld sokkal jobb lenne a patkányok nélkül.


Sajnos vannak olyanok, akik védik őket.

2018. máj. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!