Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Falun is létezik ágyi poloska,...

Falun is létezik ágyi poloska, vagy ez a városi élet hozadéka?

Figyelt kérdés
2018. jún. 1. 11:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én még városban nem láttam ilyet, pedig több vároban is éltem már. Aligha ezen múlik.
2018. jún. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam erre, mert a városokban, lakótelepeken, vagy egyéb társasházakban szorosabb közelségben élnek egymás mellett az emberek, így könnyebb megfertőződni.

Ennek ugyanis semmi köze nincs a lakó tisztaságához, mehetnek át a csöveken, vagy bármin.

Az, hogy mennyire hamar irtja vagy irtatja ki valaki, az már egyéni képesség, vagy igényesség kérdése.

Amíg Pesten éltem, gyakran hallottam, hogy poloska itt, poloska ott, rettegtem is tőle.

20 éve falun lakom, a 20 év alatt egyszer nem hallottam ágyi poloskáról.

2018. jún. 1. 12:36
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

"Amíg Pesten éltem, gyakran hallottam, hogy poloska itt, poloska ott, rettegtem is tőle.


20 éve falun lakom, a 20 év alatt egyszer nem hallottam ágyi poloskáról."


Mert csak a városi emberek csinálnak belőle nagy ügyet, falun nem foglalkoznak ilyen apróságokkal :D

2018. jún. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Én falun születtem. 27 éves koromig egy ilyen esetről se hallottam, azt se tudtam, hogy van ilyen. Aztán Budapestre költözve több embertől, kollégáktól hallottam, hogy ágyipoloskák voltak náluk. Többek között anyósoméknál is. Szerintem inkàbb városra ès panelben a jellemzőbb.
2018. jún. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A kérdésem nem Budapest és vidék, vagy városok és falu közötti különbségek kiélezésére született.

Magam kétlakinak számítok, mert bár falun élek, budapesti belvárosi lakásom is van.

Egy egyszerű, technikai probléma vetette fel velem a kérdést.

Szeretnék valakiknek berendezni egy házikót, de csak használt bútorokkal tudom megvalósítani, nekik ez is nagy segítség lenne.

És mivel nem akarom őket poloskával elárasztani, gondoltam, hogy felteszem a kérdést és ennek a valószínűségnek az alapján állítom be a Vatera, vagy a Jófogás keresőjét.

Ennyi a történet és nem több!

2018. jún. 1. 13:57
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább városi jelenség. Falun éltem le az életem és soha senkitől nem hallottam ilyet.
2018. jún. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak tipikus falusi kártevők, egér, patkány és tipikus városi kártevők, pl. az ágyi poloska, csótány.

Ezzel nem azt mondom, hogy egér nem lehet városban, vagy csótány falun, de kevésbé jellemző egyikre, mint a másikra.

2018. jún. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Mi vettünk már hasznàltan bútort, de csak polcot, vitrint... Én ágyat, kanapét nem vennék, de mást se nagyon. Még lakásvásárlásnál is ettől rettegek. Anyósoméknak több hónapba telt megszabadulni tőlük.
2018. jún. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Bárhol megtelepszik. Nekem egyedül Pesten volt, az igaz, de olyan ismerős hozta, aki nálunk aludt repülőút után, szóval annyi köze van a városokhoz, hogy ott szokott lenni repülőtér...
2018. jún. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Ahhoz van köze, hogy hol mekkora a jövés-menés.

Minél több ember megfordul valahol, annál esélyesebb, hogy hoz valaki poloskát.

Például túristák szállodáról szállodára is vihetik, ez gyakori. Luxusszállodák ks érintettek!

De az anyagi helyzettől is függ, Budapest szegényebb kerületeiben gyakoribb. Gondolom nem mindenki tud kapásból 200 000 Ft-ot kifizetni irtásra, a panelokban pedig csak egyre terjed a kezeletlen fertőzés.

2019. ápr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!