Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Szerintetek jó ötlet a hangyab...

Linnax kérdése:

Szerintetek jó ötlet a hangyabolyra Hypot önteni? Egy kisebb fenyőfa mellett van egy jó nagy boly, és úgy néz ki, a kis fácskát ki is rágták, totál elszáradt, míg a "távolabbi" mellette levőknek nincs baja. (Még? )

Figyelt kérdés
2018. jún. 17. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Én előbb megkérdeznék hozzáértőt. Felhívnám a Főkertet, az ÁNTSZ-t és a Levegő munkacsoportot.

Vagy kertészeti iskolát.

Ezeket könnyű megtalálni a neten.

Ebben is van hangyás ügy:

[link]

2018. jún. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Persze! Hangyákra a Hypo, olyan, mint emberekre a Ciklon B! Hatékony!
2018. jún. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hangyák ellen hangyairtót szokás használni
2018. jún. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

A fának legalább annyira árt a hypo, mint a hangyáknak. Úgyhogy én ezt biztos nem csinálnám.

Biztos, hogy a hangyák tették tönkre a fát? Fenyőfák közelében sokszor vannak hangyabolyok, de sosem vettem észre, hogy ez a fának kárára vált volna.

2018. jún. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy jó, megőrültél? Meghalnak szegény kis hangyácskák a hypotól! Hogy tudsz majd a lelkiismereteddel elszámolni ennyi ártatlan élőlény haláláért?
2018. jún. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Az bizonytalan, hogy a boly elpusztul-e, mert odáig talán nem hatol le, de hogy a fenyő elpusztul, arra nagyobb az esély.

Vegyél pl. Bros hangyairtó port, vagy hasonló szert. Ez többet árt a hangyáknak, mint a fenyőnek.

2018. jún. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
hangyák nem esznek gyökeret. a kártételük a levéltetvek terjesztése, nem gyökérrágás. valami más baja van annak a fenyőnek. de nehogy hipóval oldd meg!!
2018. jún. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, némelyiken jót mulattam. Igaz, nem bizonyított, hogy a hangyák miatt száradt el a kis fenyő. Megnéztem a hangyairtókat, húztam kicsit a számat, mert én egy szegény asszony vagyok, gondoltam, spórolok, ha Hypot használok. Jó részüket sütőporos cukorral "eltüntettem", de hatalmas a palotájuk, még mindig maradtak lakók. Nem tudom, meddig ér a boly alja? Van "pincéje" is? :D

Jól van na, veszek hangyairtót, elsősorban amit tanácsoltak, (gondolom, az kipróbált szer). :)

2018. jún. 18. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!