Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ágyi poloska? Vagy valami más?

Ágyi poloska? Vagy valami más?

Figyelt kérdés

Lakásban élünk. Kb. 3-4 hete kezdődött, hogy reggel arra keltünk a párommal, hogy valami megcsípett. Szúnyogcsípésre hasonlított de megy éjjel a szúnyogriasztó, meg új ablak van teljesen záródó szúnyoghálóval. Szóval azt kizártam. Cica van, de benti cica, nem vakarózik, bolha sincs benne, kizártam.

Elkezdtem túrni a netet, mit találok? Ágyi poloska. Jól be is paráztam.


Amiket írnak, hogy ürülék és lárva, meg vérfoltok.. Sehol semmi.


Kb 1 hét csipkelődés után, vettem a DM-ben 2 flakon ágyi poloska irtót. Körbefújtam az ágyat, a környező bútorokat,a szőnyeget. A lepedőt, matracvédőt mindent kimostam 60 fokon- kb. 1 hétig nyugtunk is volt.

Most megint kezdődnek a bajok, 2-3 csípés reggelre.


A fehér lepedőn még mindig semmi rájuk utaló nyomot nem találok. Ma körbefujtam megint 3 flakonnal az ágyat és környékét, ismét 60 fokos mosás.

De se ürülék, se poloska. Egyszerűen nincsen nyomuk. Mi a frászt csináljak még?


2018. jún. 25. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon rejtőzködő lények, és eleinte nem sok nyomuk van, megbújhatnak karnisokban, szegélyléceknél, szekrények és képek háta mögött, ablak és ajtókereteknél, könyvekben, stb. Te hiába fújkálsz, ha valóban ágyi poloska, akkor a teljes lakást, ajtókat, ablakokat át kell fújni, rovarírtót kell hívni és kétszer, vagy háromszor megismételni a fújást.

Persze ha macskátok van, akkor bolha is lehet, az is el tud szaporodni.

2018. jún. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ágyi poloskára semmi egy dm-es irtó, rovarirtót kell hívni, többször.
2018. jún. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Sajna nekem volt szerencsém ágyi poloskához az egyik szuper albérletemben. Először a másik lány lakótársnál jelentkeztek a csípések. Aztán amíg én dolgoztam, ő úgy gondola, hogy berakja nappalra az ágyneműjét hozzám.. :D Utána már rajtam is voltak csípések. Kb 5Ft-os nagyságú piros foltok.


Rovarirtót hívj, mert az ilyen drogériás sz@rokkal semmit sem érsz el. És mindent 60 fokon kell kimosni.

2018. jún. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nalunk agyaipoloska van. Kb 20-25 ezer ft-ot dobtam ki a boltokban kaphato irtoszerekre. Semmi hatas. Rovarirtosok kellenek.
2018. júl. 16. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!