Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ellepték a házat a bolhák!...

Klaudia0428 kérdése:

Ellepték a házat a bolhák! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy fiú cicánk, aki allergiás lett a bolhanyakörvre, a csepp nem ért semmit, fürdetést nem engedte. Nap közben kint kóborolt, este hazajött a házba. Kb. 2 hete észrevettük, hogy hemzsegnek benne a bolhák és kezeltük őt, de azóta nem engedjük be. Viszont szétszórta a házban a bolhákat és hiába porszívózok naponta kètszer mindenhol, a bútorok mögött/alatt is, ecettel mosok fel/töröltem át mindent, mindig előkerül újabb és újabb. Az ágyneműket kimostam. Ráadásul válogatnak, mert csak engem csípnek.

Biokillről és az Insecticide 2000-ről olvastam ajánlásokat, de vegyesek a vélemények. Két szintes házban teljesen szétszóródtak.

Ti hogyan oldottátok meg a problémát?

A bárányhimlős hozzám képest pettytelen ember :(



2018. jún. 27. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ott laktok, úgy kínosabb, de megoldható.

Átköltözködik az egész család az egyik szintre. Veszel egy doboz Chemotox port, az egyik szinten szétszórod mindenfelé, szőnyegen, ágyon, stb., és 2 napra becsukod az ajtókat. 2 nap múlva kitakarítasz, porszívó, ágyneműmosás, stb., átköltöztök oda, és azonnal elvégzed a porozást a másik szinten is.

Nálunk nem maradt bolha utána.


Közben a macskára veszel valami jó minőségű cseppentős bolhairtót (amit állatorvos vagy kutyakozmetikus használ), és beengeded lakásba, így összeszedi az esetleges túlélőket és frissen kikelőket.

2018. jún. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2018. jún. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem a PIRET mix rovarölőszer vált be. Egyetlen probléma, hogy a macskákra is veszélyes.

A macskát nem lehet vele kezelni,és a környezetét is csak nagyon óvatosan, viszont ha nem engeditek be a lakásba, akkor nagyon hatásos szer, mert 10-14 napig hat, így meg lehet szakítani a bolhák szaporodási folyamatát.


[link]

2018. jún. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

HELYZET JELENTÉS!

Napi többszöri porszívózás és 4 flakon Biokill szétfújása után 3 napja nem találkoztam bolhával. Úgy néz ki bevállt!!

Viszont jó tanàcs, hogy járjatok utána, hogy hol veszitek meg, mert több gazdaboltban is a 200ml-es kiszerelés ára 1500 Ft és 1800 Ft között mozgott, míg a Rossmannban az 500ml-es kiszerelést 1500 Ft-ért tudtam megvenni, ami egy ilyen nagy mennyiségnél nagyon sok pénz megtakarítás. Használati utasítás szerint 4 hét múlva meg kell ismételni, gondolom a peték miatt.

A Biokillel az irtásért, fenistil géllel és cseppel a viszketés enyhítésért nagyon sok pénzbe került ez kellemetlen probléma, így ha valakinek kisállata van, javaslom, hogy próbálja meg a lehető leghatékonyabb védekezést megtalálni az adott àllathoz, hogy ne legyen rémálom az otthon lét, sok munka és pénzkiadás.

Köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat!

2018. júl. 1. 13:18
 5/5 A kérdező kommentje:
*helyzetjelentés
2018. júl. 1. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!