Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ez így elegendő lesz a csótány...

Ez így elegendő lesz a csótányok kiirtására?

Figyelt kérdés
Egy hónapja panelba költöztünk a párommal. Úgy két hét után megjelent az első csótány lakásban, ekkor találkoztunk ilyen rovarral először. Nem meglepő, hiszen sokszor mosatlan tányérokat, poharakat, nyitott macskaetetőt és itatót hagytunk kint, ráadásul a fürdőben sokszor állt a víz, úgy hagytuk ott fürdés után. Jelenleg ott tartunk, hogy mindent azonnal elmosunk és eltörölgetünk, a mosogatót, mosdókagylót, kádat tisztára töröljük, fürdés után feltörlünk, dugókat bedugjuk mindenhol, a macskának lezárható etető és itatót szereztünk, hogy csak a macska juthasson hozzá amikor szükséges, és végig fújtam mindent Bio Kill rovarirtóval. Rengetegen dicsérik ezt a szert, sokaknál megszüntette végleg, vagy időszakosan a problémát. Illetve észrevettem, hogy a fürdőben a WC. mosógép mögötti, illetve a mosogató alatti cső nincs rendesen befalazva. Ezeket még a mai napon tervezem tömíteni. Az eddigi akciónak köszönhetően a csótánykolónia átmenekült a nappaliba, ahol csak akkor kezdtem el fújni, mikor már megjelentek, viszont a másik két helyiségben csak ritkán tűnik fel 1-1 darab, azokat is általában elkapja a csótánycsapda. Beszéltünk a lakás tulajával, aki hamarosan értekezni fog a közös képviselővel, és remélhetőleg lesz csótányirtás, remélem az összes lakásban. Sajnos ez a beszélgetés csak 23.-án lesz esedékes, ami nagyon messze van. Van még valami, amit tudnék tenni?

2018. júl. 15. 06:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmit, elég jól "lereagáltad" a problémát. Nekem egyébként a Protect forte jött be, szórtam a zugokba (pl. ahol a szekrények találkoznak a fallal), eltűntek. Talán annyi, hogy az élelmiszerek is legyenek zárt tartókban, bár elég igénytelenek, mindenen elélnek.
2018. júl. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Valóban túlreagáltam, bár még mindig jobb, mintha elszaporodnának.

Még úgy sem elég, ha nem tudnak egyik lakásból a másikba közlekedni? Elméletileg a csöveken keresztül közlekednek.

2018. júl. 15. 07:21
 3/9 anonim ***** válasza:
ezek a remek bogarak csak akkor fognak eltűnni, ha az egész ház egyszerre lesz rovarirtózva. ha csak egy lakás is kimarad, ahol átvészelhetik az írtást, akkor hamarosan újra a vendégeid lesznek.
2018. júl. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A lakásba bejövő csövek tövére tekerj kb. 20 cm. hosszan, jó minőségű kétoldalú ragasztószalagot. Ebbe beleragadnak. Igaz időnként cserélni kell, mert kiszárad, de ennyit megér a csótánymentesség.
2018. júl. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Azt kihagytam, hogy a bejárati ajtó alatt is jönnek, (nálunk is így volt) oda is találj ki valami okosságot (ragacs és társai) mert ennek másképp soha nem lesz vége!

2018. júl. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Megint 4-es vagyok, mindig eszembe jut valami.

Lehet kapni egerekhez való ragacsot, azt is kenheted a csövek tövére körbe, az sokáig kitart.

2018. júl. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
egy elegáns megoldás az összegyűjtésükre: [link]
2018. júl. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tisztaban vagyok vele, hogy a csotanymentesseghez mindenkinek ossze kell fogni. Errol csak egy het mulva lesz informaciom, hogy lesz-e mindenkinel irtas, remelem igen. Habar atmeneti megoldasnak is orulnek. Mar az is eleg, ha a szamukat vissza tudnam fogni, vagy csak egy idore tunnenek el es egy ujabb irtassal ismet eltunnenek egy bizonyos idore.
2018. júl. 15. 12:16
 9/9 A kérdező kommentje:
Eddig a géles megoldás tűnik a leghatásosabbnak. Körülbelül 100-150 pöttyöt tettem szerte-széjjel a lakásban. Minden nap találunk két-három halott csótit. Élők közül is csak félholtakkal találkozunk. A géles verzió mellé még alkalmazom bútorok alatt, mögött és között a protect fortét, illetve rengeteg helyet befújtam bio killel is. Mintha kezdene nyugisabb lenni a légkör. Legközelebb biztosan ebayről fogok rendelni gélt, ott elméletileg sokkal hatásosabbakat kapni, mint itthon.
2018. júl. 20. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!