Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Szerintetek, ha egy patkány...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Szerintetek, ha egy patkány véletlenül beleesik a kint hagyott felmosóvödörbe, amibe benne maradt a felmosóvíz, elegendő-e Domestos-sal kifertőtleníteni a vödröt?

Figyelt kérdés

....és ez nem vicc! Komolyan megtörtént. Amikor kiöntöttem a vizet, akkor szembesültem a valósággal. :(

Köszi a választ!



2017. nov. 30. 17:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%

Kiöntötted a patkányos vizet, kimosod Domestossal és kész.

Miért kellene egy felmosóvödröt olyanra fertőtleníteni, mint édesanyád gyúródeszkája, vagy egy orvosi műszer?

2017. nov. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

OK! OK!

Lehet túl reagálom a dolgot. De a patkány sokkal több kórokozót, meg miegymást terjeszt életében. Igaz az utakon mindenütt barangolnak éjjel, amit észre sem veszünk.

Csak nem akartam újra felmosni a konyhát és az ebédlőt egy "patkányos" vödörből. Gondoltam elég lesz, ha kifertőtlenítem.

Köszi a választ!

2017. nov. 30. 18:23
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Jól gondoltad, elég!

Szívesen válaszoltam!:)

2017. nov. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 TappancsMancs ***** válasza:
55%
Nem éppen higiénikus állat, nem sokba kerül alaposan fertőtleníteni. Egy flakon domestos de előbb a víz mert habzik, majd elkever és 24 óra.
2017. nov. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 TappancsMancs ***** válasza:
36%

... és kis ízelítő ami alapján én dupla zsákban kidobnám és csak azért fertőtleníteném előtte kívül belül nehogy egy a szeméttelepen túrkálót baj érjen.


"Az igazoltan patkányok által terjesztett, betegségek közül a pestis, leptospirosis, trichinellosis, a rágcsáló kiütéses tífusz, patkányharapási láz és a vírusos hemorrhagiás láz a legfontosabb. "


[link]


[link]

2017. nov. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%
Ha zavar akárhogy mosod ki ez fog járni a fejedben. Dobd ki vegyél másikat
2017. nov. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!

Köszi a jó tanácsokat! A patkány terjesztette betegségekről a pestisről és a leptospirosisról, (mivel volt kutyánk hosszú ideig, így az állatorvostól tudtam ezekről a betegségekről), a többi betegségről nem. Eléggé elgondolkoztató.

Mivel falun élek, és a környezetemben állattartók vannak, addig patkányok is és egerek is lesznek.


Kedves Hatos Válaszoló!


Gondolkoztam a dolgon én is. De, sajnos már azóta felmostam újra. Remélem nem lesz gond.

Eléggé félelmetes betegségeket hordoznak ezek a rágcsálók.

Van kirakva patkányirtó szer, az is lehet, hogy már evett belőle mielőtt beleszédült a felmosó vödörbe.

Nem szoktam a vizet benne tárolni, csak most az egyszer fordult elő. Késő este mostam fel az nap, és csak a teraszra tettem ki a vödröt.

Innentől fogva nem lesz benne víz, és zárt helyen fogom tartani a felmosóvödröt.

2017. dec. 1. 11:59
 8/21 A kérdező kommentje:

Az jutott az eszembe, hogy az udvaron áll egy nagy diófa, és a termését nem kesztyűs kézzel szedi az ember.

A patkányok és egerek viszont mindent összemásznak.

2017. dec. 1. 12:17
 9/21 anonim ***** válasza:
93%

#8

Pont azt akartam írni, hogy nem a Domestossal alaposan kimosott felmosóvödör a probléma, hanem hogy a teraszon és mindenütt a telken kóvályog a patkány.

Beletojik a kertbe, összemássza a hintát, homokozót, kint hagyott cipőt, szerszámokat, bútorokat, ... stb.

2017. dec. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Pontosan, úgy ahogy mondod!

Nem árt az óvatosság.


Gyerekkoromban tartottunk sertéseket. Volt egy tacskó kutyusunk, aki egyik nap nagyon ugatott a disznóól előtt.

Apukám megnézte, nem látott semmi különöset.

A kutyus, csak nem hagyta abba az ugatást.

Mivel a vályúk fixen álltak, így apukám elvágta a rögzítőket, és elhúzta a helyéről a vályúkat. Mögötte két lyukat fedezett fel a betonon!

Ezek a rohadt patkányok kirágták a betont és ott tanyáztak.

Én hordtam a forró vizet a bojlerből, öntöttem az egyik lyukon a másikon futottak ki a patkányok. A kutyus olyan sebességgel harapta őket, hogy apukám ott állt a lapáttal és nem kellett egyet sem agyonütnie. Egy egész patkányfamíliát kiirtott a kiskutya. A visításuk miatt még a környékről is elvonultak a patkányok, és nálunk sem volt többé patkány.

2017. dec. 1. 12:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!