Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Lehet, hogy beköltözött a...

Maya1961 kérdése:

Lehet, hogy beköltözött a laptopba egy ágyi poloska. éppen irtás alatt vagyunk - le lehet fújni rovarirtóval? Lesz baja?

Figyelt kérdés

2018. aug. 23. 18:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Az ágyi poloska a fémet nem szereti, csak a fát.

Igen, le lehet fújni, de attól függ, mennyire áztatod el.

Előfordulhat, hogy a laptopodnak nagyobb baja lesz, mint a poloskának.

2018. aug. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, már kimenekült, és hagyjam? A billentyű mellett futott bele
2018. aug. 24. 05:58
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

Milyen módszerrel történt az irtás?

A leghatásosabb az, amikor a szoba hőmérséklete 60°C fölé lett emelve.

A vegyszeres irtást a peték némelyike túlélheti, ami újabb inváziót okoz(hat).

.

Ha úgy fújod le laptopod, hogy belülre is jusson a vegyszerből, annak egyik-másik komponense kárt okozhat a gépben.

Ha úgy teszed, hogy belülre nem jut, esetleg hatástalan.

Én nem fújnám.

2018. aug. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Vegyszeres volt...Hogyan lehetne 60 fok fölé emelni a hőmérsékletet? Vagy tudsz ajánlani valakit, aki irt ezzel a technikával?
2018. aug. 25. 07:15
 5/14 anonim válasza:
81%
Laptopot nem nehéz 60fok felé emelni. Csak hajtsd meg egy kicsit. Ha nem akar megégni akkor menekül. És akkor elkapod😂
2018. aug. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az ok...de a lakásban lehet esetleg hőkezelést csinálni normálisan?

Én csináltam irtás előtt egy darabig, hogy gőzöltem mindent, de a kézi gőztisztítóm megadta magát. Ezért kérdem, hogy van-e olyan valaki, aki ezt tudja...mert ugye irtás után találkoztam ezzel a menekülövel, tehát vannak.

2018. aug. 26. 05:49
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Angliában, ahol ez gyakori probléma, valamilyen párolgó vegyszerrel fújják le a lakást, ami minden kis résbe behatol így. Szerintem ha ilyesmi módszerrel irtanak, és kifejezetten ágyipoloskára kértétek az irtást, akkor a laptop is, ha bent volt a szobában, megkapta a megfelelő dózist. Én nem fújkálnék rá semmit külön, mert tönkre mehet tőle. Egyébként sem szeretik az ágyipoloskák a laptopokat, szerintem ha rendszeresen használod, nyitod, csukod, járatod úgy hogy jól felmelegedjen, ki fognak költözni belőle. Esetleg el lehet vinni szervizbe alapos tisztításra.
2018. aug. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ezt értem...nálunk vegyszerrel irtottak, és a mellékelt ábra szerint maradtak élve példányok.

Ezért érdeklődöm, hogy létezik-e valahol olyan, rovarirtás, hogy gázzal, vagy hővel.

Akiket csak megkérdeztünk, a neten találtuk őket, mind vegyszerrel irtottak, egy középárast választottunk.

2018. aug. 27. 11:41
 9/14 Pipko válasza:
Foval gélt vegyél.A spray nem ér semmit...
2018. aug. 30. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Hargitai János ***** válasza:

Na hogy lehet 60 fokra melegíteni a lakást vagy akár fölé is???

Elmész kölcsönzöl egy vagy több ipari hőlégfúvót de olyat ami 60 fok fölé is képes vinni a hőmérsékletet mert nincs benne vagy éppen pont olyan termosztát van benne. A melegre érzékeny dolgokat kihordod, ajtó ablak becsuk beindítod a fűtést már ha nem központi. Bekapcsolod a hőlégfúvókat, de úgy hogy ne gyúlékony dologra fújja a meleget, és hagyod menni ezt így vagy fél napig. Vagy amíg tartósan meg nincs a megfelelő hőmérséklet.


Néha nem árt ellenőrizni hogy mi a helyzet nem e akar kigyulladni valami, amúgy meg kint várakozol.

2018. aug. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!