Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogyan lehet véglegesen...

Hogyan lehet véglegesen kiírtani az egereket?

Figyelt kérdés

4., legfelső emeleten lakunk, nincs nálunk kosz, sohasem hagytunk kint semmit, amire jöhettek volna. Van 2 kutya és 1 macska is.


Pár éve megjelentek egy elzárt tároló részben, onnan anyum sikeresen hosszú harc árán kiírtotta.


Múltkor csak nézelődtünk a terasz felé és láttuk, hogy az ereszcsatornában valami mozog. Nem vagyok biztos benne, hogy egér volt, a mérete miatt én inkább patkányra gondolok.


Ma nagy ajtócsapkodásra ébredtem. A fürdőszóbában volt egy, ami a kitoloncolás során meg is harapta anyukámat. Elárulta, hogy szombaton egy a kanapé alatt volt.


Évekkel ezekőtt sokáig nem hívtunk szakit, de az ő segítségével sikerült megállítani. A múltkori után egyből hívtunk profit, adott mérget, azt folyamatosan lopják el, eszik meg és így kerültek a lakásba.


Mit tudnánk még csinálni? Kinek mi vált be? Olyan módszer kellene, ami véletlenül sem árthat az állatainknak (pl nem tudunk mindenhova mérget rakni a lakásba).



2018. júl. 16. 06:18
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Közös képviselő

Írtani kell a teljes házban ill megkeresni honnan jönnek

2018. júl. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ő küldte a mostani szakit
2018. júl. 16. 08:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor a szaki írtson a teljes épületben, ha csak nálatok írt az kevés
2018. júl. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Az "irt" rövid i.


Legyen annyi eszetek, hogy nem tesztek mérget a lakásba, mert ha megeszik, akkor mindig a szekrénysor, hűtőszekrény, franciaágy, vagy egyéb nehezen mozgatható berendezési tárgyak alá bújnak elpusztulni, és rettentő szaguk van olyankor. A méreg csak nem lakott épületekbe való.

Veszel pár hagyományos lecsapós egérfogót, egy kis dió- vagy tepertődarabot szerelsz rájuk, leteszed a fal mellé, és 200 Ft-ból meg fog oldódni a dolog. Az állataitok által használt helyiségekben le kell fedni v. el kell zárni valamivel a csapdákat, hogy a kutya-macska ne tudja elcsappantani, csak az egér. (Egyébként a macskák már csak szórakozásból is meg szokták fogni az egereket, érdekes, hogy a tiéteket nem érdekli.)

2018. júl. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmi gond nincs a méreggel. Ugyanis a mai modern mérgek már tartalmaznak olyan anyagot, ami meggátolja azt, hogy bomlásnak induljon a tetem. Egyszerűen csak elolvad.


Én már számtalan ilyen száraz tetemet találtam, ott ahol mérgeztem.

2018. júl. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
46%

Tapasztalatból írtam.

Munkahelyemen mérgezik az egereket, különböző típusú szerekkel (granulátum, zselé, meg ilyen lyukas közepű összepréselt formátum), amikor elpusztulnak, a szag elviselhetetlen.

2018. júl. 19. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!