Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Harkályok ellen hogyan lehet...

Harkályok ellen hogyan lehet védekezni?

Figyelt kérdés
A házunk homlokzata, tetőszerkezete részben fából van.Alája beférkőztek a darazsak és egyéb bogarak.Ilyenkor télen a harkályok előszeretettel keresik a bogarakat.Mivel télen nem használjuk a házat,kezdik a faborítást az éles,hegyes csőrükkel szétforgácsolni.Milyen riasztást lehet ellenük alkalmazni,hogy abba hagyják?

#védekezés #Harkályok ellen
2019. jan. 1. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
A darazsak és egyéb bogarak is ugyanúgy pusztítják, rágják a fát. A harkályok kártevő pusztító madarak, okkal kopogtatnak ott. Meg kéne előzni, hogy bogarak és darazsak lepjék el a fát és probléma megoldva.
2019. jan. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk a homlokzati szigetelést faragta ki. Az alatta lévő beton koszorút kopogtatta egész nap.

Kipróbáltam mindent. Dr tényleg mindent. Ultrahangos riasztótól a csapdán, fólián át a ragasztóig mindent.

Az az egyed amelyik a C20-as betonban keres rovarokat, az kihalásra van utalva.

Egy légpuska lett a veszte.

2019. jan. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2.-es

Utána néztem a neten.Nincs igazi megoldás! Rengetegen küszködnek hasonló problémával.A puska jó lenne,csak időigényes. Most elhatároztam,hogy bádogból kivágok és kifestek egy kondor-keselyűt és kiakasztom.Egyszer (3 éve) már csináltam,akkor mint ha használt volna.

2019. jan. 2. 00:19
 4/9 anonim ***** válasza:

Felesleges kínlódnod bármi ilyesmivel, a harkályok 2-3 nap alatt rájönnek, hogy ez nem mozog életszerűen, és nem kell félni tőle.

Én seregélyek ellen csináltam lemezből kivágott repülő karvalyt, ami a természetes ellenségük. Méret, kinézet jó volt, plusz lengett is. Semmit nem ért.


A harkályok nem azért kopácsolnak a deszka alatt, mert ott bármi is van, ezt nem tudják, nincs röntgenszemük. Azért kopácsolnak, mert a hang alapján üreg van a fa alatt, és ezt a természetben rovarlárvák szokták csinálni. Bármit hajlandóak ütögetni, ami a hangázás alapján üreges. Elég sok dolgon láttam már őket kopogni, pl. telefonoszlopon lévő fémlemezen, vagy műanyag ablak gumiszigetelésén. Nem gondolom, hogy a gumit azért kopogtatta volna, mert rovar lett volna alatta. Mégis hetekig minden nap visszajárt.

2019. jan. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segíteni akarást!
2019. jan. 2. 14:50
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves negyedik!


Félig-meddig igazad van. Azért kopácsolnak a harkályok az általad említett helyeken is, mert ezzel jelzőhangot adnak a vetélytársaiknak, illetve vonzzák az ellenkező neműeket. Tehát területkijelölés miatt kopogtatnak ezeken a helyeken.


[link]

2019. jan. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy darab gumit (kb 15x15 cm,3mm vastag) szögeltem oda, és nem jött többé. Próbáld ki hátha neked is segít! Ez zöld harkály volt, nem a piros fejű.
2019. jan. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7-es.

Köszönöm,kipróbálom.

2019. jan. 4. 14:00
 9/9 anonim ***** válasza:

# 6

Ez a területkijelölő meg udvarló kopogtatás csak tavasszal van, tudomásom szerint. Egyéb időszakban csak kaját keresnek a "szimpatikus" hangú felületek alatt.

2019. jan. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!