Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A metszőolló pengéjét mivel...

A metszőolló pengéjét mivel fertőtlenítsem, hogy a betegséget ne vigyem át egyik bokorról vagy csemetéről a másikra?

Figyelt kérdés
2019. márc. 9. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
öngyújtó
2019. márc. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én féktisztítóval szoktam.
2019. márc. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hypós vizet hallottam.De szerintem attól berozsdásodik a penge.Esetleg nitróhígító?
2019. márc. 9. 12:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem rozsdásodik be. Nem kell abban tartani csak egy darabig, utána áttörlöd, beolajozod.
2019. márc. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem rozsdásodik be.

De bármi megteszi amúgy, amit otthon találsz. Legolcsóbb talán egy kis rezes lemosópermetet feloldani két deci vízben, egy elvágott flakonban, és ebbe mártani az ollót. Egy ecsettel a fűrész lapját is le lehet kenni.

De különben kerten belül nem sok értelme van az ilyen félelmeknek, mert ha egy évig egymás mellett van két növény, akkor valamilyen állat úgyis átviszi a fertőzést, nincs rád szükség ehhez. Amikor másik kertbe mész metszeni, olyankor kell előtte fertőtleníteni.

Kerten belül csak ilyesmi esetén, mint pl. az almafélék tűzelhalása, amivel nem fognak egy évig tünetmentesen egymás mellett élni.

2019. márc. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!