Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » (Kezdő vagyok) milyen lemosósz...

(Kezdő vagyok) milyen lemosószert használjak?

Figyelt kérdés

Most fogok életemben először permetezni,na jó gyerekkoromban meghúzhattam a mechanikus permetezőnek a karját,most egy régi benzinessel fogok először neki kezdeni.


Milyen lemosószert vegyek?


Amúgy itthon van régi rézgálic,meg van meszem a földben,de akkor sem tudnám milyen arányban kéne keverni.


2019. márc. 9. 20:43
 1/4 A kérdező kommentje:
Gyümölcsfákra kéne,tavaly nem kapott lemosó permetezést egyik sem.
2019. márc. 9. 20:57
 2/4 mindentudó99 ***** válasza:
Nem mindegy milyen fa. A jól bevált réz kén k9mbináció jó lenne. De ha van ószi barack is skkor felejtős. Már ki van pattanva. A réz ilyenkor az őszire már nem jó.
2019. márc. 10. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz az őszinek. Ameddig nem nyílnak ki a bimbók, addig nyugodtan mehet bármilyen réz.

Régebben őszibarackosom volt, és mindig csak legfeljebb egy héttel nyílás előtt lemosóztam, tehát sokéves tapasztalat, hogy nem okoz bajt. Még ha a kibújó levélcsücskök megégnek is, az se baj, mert napok alatt pótlódnak, és így már elkezdtük megfogni a tafrinát.

Persze, 7-10 nappal később, amint pár centisek lesznek a levelek, már kell nyomatni a felszívódó szert tafrina ellen, mert később már kilátástalan megállítani.

A Cuproxat meg hasonlók pedig egyáltalán nem bántják az őszit később sem.


Ha nem tudod, mi ellen is kellene védekezni, és ezért minden létező dolog ellen védekezni akarsz (gombák, baktériumok, ízeltlábúak), akkor olajos rézként vegyél, abban van minden, ami szükséges lehet.

[link]

1 literből 25 l permetlevet tudsz csinálni, és ezzel 2-3 irányból kell beszórni a fákat. A permetezőt a legnagyobb lémennyiségre állítod, és húzod neki rendesen a gázt.

Egy közepes fát szépen be tudsz teríteni 1 literrel 10-15 másodperc alatt, egy nagyon nagy fát max. 2 literrel.

2019. márc. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 mindentudó99 ***** válasza:
Köszönöm. Én meg már nem mertem rézzel. Pedig megvettem de gondoltam már elkéstem. Mást használtam végül. Devakkor jó lett volna ezek szerint
2019. márc. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!