Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Milyen módszereket ismertek a...

Milyen módszereket ismertek a levéltetű ellen?

Figyelt kérdés

Elsősorban házi módszerekre lennék kíváncsi a levél/pajzstetű, ill. üvegházi moly, és korompenész ellen. Olyanokra amik beváltak.

Tapasztalatokat is írjatok légyszi. Főleg ezek érdekelnek.


Nem vennék feleslegesen szert, ha nem muszáj.


Sok mindent olvastam már, de nem tudom, hogy melyik a legjobb.


Pl.: Hamuval befújni a növényt.

-Na már most, ennél a hamus dolognál 2 dologra lennék kíváncsi.

1.)nem égeti-e meg a növényeket, vagy nem tesz bennük kárt?

2.)ez csak megelőzés? Vagy meg is öli a levéltetveket?


De olvastam olyat is, hogy tej, és jód keveréke, persze higitva.


Meg olyanokat is, hogy cukor, só, mosogatószer, sör... Bár ami ezeket az utóbbikat illeti, ezektől óckodok, és elég szkeptikus vagyok velük szemben.


Válaszotokat előre is köszönöm. 18/F



2019. máj. 22. 18:46
 1/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Egyszer egy fa ágán kipróbáltam ilyen házi módszert. Ecetes víz tetvek ellen. Neten olvastam. Leégette a leveleket is. Maradok a mospilannál.
2019. máj. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

MIndent venni kell ,amiből a házi permet levet ki kevered .

Ilyen a festők által használt kenőszappan is .

A permetszerek könyvében is szerepel .

2019. máj. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagypapám annyit szokott csinálni, hogy egy vödörben vagy más edényben gyűjti vízben egy darabig a cigicsikkeket (néha vesz dohányt, és azt szórja egyszerűen a vízbe), vár akár pár hetet, hogy kiázzon, és azzal permetezi le a növényeket.

Iszonyat undorító egy lötty a végeredmény, de használ.

2019. máj. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

Már csak azt kellene megkérdezni a nagypapitól #3-as, hogy mennyi élelmezésügyi várakozási időt kell tartani egy ilyen ismeretlen töménységű erős mérget (nikotint) tartalmazó permetezés után.

Ez a bolti permetszerekre rá van írva, hogy szamócára mondjuk ennyi nap, szőlőre esetleg a szamócáénak a triplája nap, almára meg esetleg még ennél is hosszabb, akár 2-3 hét. De nagypapi amikor megkínálja a csikklével megpermetezett cseresznyéből a gyerekeidet, vajon te bizonyos vagy abban, hogy nem mérgezi véletlenül (vagy tudatlanságból) őket, és tutti, hogy a biztonságos határ alá csökkent a nikotin mennyisége a gyümölcsben?

Én ilyennel nem mernék játszani.

És nem is ajánlom senkinek sem. Inkább vegye meg nem kevés pénzért a bolti permetezőszert. De ha annak a használati utasítását betartja, és kivárja az ÉVI-t (élelmezésügyi várakozási idő), na akkor utána bátran lehet adni a gyümölcsöt a gyerekeknek is.

2019. máj. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4

Ja, én azt hittem, nyilvánvaló, hogy nem ennivaló növényekről beszélünk, a kérdésben felsorolt opciók alapján.... ennek fényében válaszoltam.

2019. máj. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a gyors válaszokat! Jöhetnek még! Mit keverjek ki? :P


Egyébként... Mi őstermelők vagyunk, de persze soha nem tanultuk, csak úgy hobbiból, és ugyan vannak gyümölcsfáink, meg zöldségeink, de nem azokat termelünk első sorban, hanem cserepes/szabadföldi dísznövényeket.


De ez most talán mind1 is.


Ha arról van szó mi is inkább megvesszük a boltban a szereket. Ajánlom: Mospilan + Teppeki kombót.


Viszont a kérdés nem erre irányult.


Az a legnagyobb problémám, hogy a leanderek, és rózsák minden évben tetvesek lesznek, vagy elkapja őket valami.


Mi a legjobb ezeknél a növényeknél a tetű ellen, mit keverjek? (azért jöhetnek olcsó szerek is)


Köszi, puszi.

2019. máj. 23. 11:21
 7/8 anonim válasza:

[link]

Én nem nagyon hiszek a "házi" szerekben, a szakemberek által kifejlesztett vegyszerek, sokszorosan teszteltek, ha valami gond van velük a sajtó úgyis szárnyra kapja a hírt és letiltják, de egy nikotinos almát, körtét, rózsát biztos nem adnék senkinek jószívvel.

2019. máj. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi az hogy Mospilan + Teppeki kombót ajánlod? Minek kevernél 2 felszívódó szert, amikor a teppeki csak levéltetvek ellen jó és a mospilan önmagában is kiírtja a levéltetveket (ha nem alakult ki rezisztencia a nem megfelelő használattól)? Max kontakt szert érdemes keverni mellé (Karate, Full5, Decis stb).


Egyébként olvastam mindenféle tejes mosogatószeres marhaságot, de nem hinném, hogy túl okos dolog. Gondolj bele, hogy a tejet rálocsolod a növényre, még ha higítva is, annak szerinted milyen szaga lesz utána? Ráadásul ki tudja hogyan reagál a mosogatószerre a növény, kicsit többet keversz belőle és megégeted vele a növényt.

Sokan írják a kenőszappant, arra még azt mondom esetleg hatásos lehet, viszont kizárólag kontakt hatása van, tehát a jelenlevő tetveket megöli, de pár nap múlva újra elszaporodhatnak.

2019. máj. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!