Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Levéltetű ellen miből készíthe...

Levéltetű ellen miből készíthető házi permetszer?

Figyelt kérdés

Néhány minirózsatövem van, most kezdenek bimbók megjelenni, de sűrűn ellepték a tetvek. Mivel lehetne kiirtani őket?


Mivel csak kevés növényt érint nem gondoltam komoly beruházásra, inkább kevernék valami házi csodaszert.


Ismertek valami receptet, ami nem igényel semmi extrém hozzávalót, de hatásos levéltetű ellen, és a rózsának sem ártalmas?



2016. ápr. 15. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:

1./ Szappanos (nem mosószeres!) víz;

2./ áztatott dohány-lé (higítva, többször).

2016. ápr. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az alapkérdés, szabadban, vagy zárt helyiségben.

Ugyanúgy lehet használni csóvány, levendula, akár fokhagyma oldatot is. De öko-szemponból kifogástalan a

neem-ol vagy bio-ol nevű készítmények.

2016. ápr. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szabadban van, néhány kis bokrocska.


Ráadásul jól megmetszettem és mostanra elég sűrű lett, nehéz kézzel tetvetleníteni. :)


Komolyan jó a szappanos víz? Nem hal ki tőle a rózsa, vagy levele? Azt hiszem ez lesz az első, amit kipróbálok, hátha beválik, köszi! De még visszanézek, ha bármi jó tanács jönne még! :)

2016. ápr. 15. 11:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Csalánból. Tölts meg egy vödröt a csalán aprított zöldjével majd öntsd fel vízzel. Min egy max két nap ázás után használhatod a levet a tetvek ellen. Hosszabb erjedés után a lé már alkalmatlan növényvédelmi célokra a magas nitrogén szint miatt, de 10 szeresre hígítva még zöldtrágyaként használhatod.
2016. ápr. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ó igen, a csalán... Ez mondjuk nekem is eszembe jutott, csak már régóta nem látok csalánt a környéken semerre. :)

Na meglátjuk a szappanos módit. Most indulok neki! :)

2016. ápr. 16. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!