Kezdőoldal » Otthon » Kert » Sok helyen olvastam az ecetes-...

Sok helyen olvastam az ecetes-cukros vízzel való permetezésről levéltetű ellen. Azon kívűl, hogy a legyeket vonzza érdemes kipróbálni?

Figyelt kérdés
(A fák alatt szamóca van,ami érik, nem szeretnék mérget használni)

2016. máj. 30. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel.
2016. máj. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Menta vagy csalán oldatot javasolnék inkább, a cukor nem biztos, hogy jót tesz a növényeknek, ráadásul szerintem a levéltetvek is kedvelik.
2016. máj. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen finom lesz az a szamóca, ha leszórod ecettel... Még ha nem is károsodik esetleg.

Különben, tudtommal, csak azokra a levéltetvekre hat, amikre konkrétan rászórod. Vagyis a ragacs nem fog megszűnni, csak csökkenni. Illetve, a rászórt cukor miatt, nem fog csökkenni, és minden szálló szösz megtapad az epreken.


Én vettem egy ilyen fóliát, és permetezés előtt ráhúzom az eperre.

[link]

2016. máj. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a levéltetvek réme a káliszappanos oldat...jobbak(én is) ezzel permeteznek.

Veszel egy kiló káliszappant, feloldod tíz liter vízben, aztán irány a kert. Én még wualt is teszek bele, mert a szappanos lé kiváló tapadásjavító szer(is)


azontúl, hogy emberbarát megoldás, nem is drága..

de mielőtt elrohannál egy festékboltba, keress rá a gúglin, káliszappan a tetvek réme, vagy bármi más hívószóval..


sok sikert.

2016. máj. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

wual=wuxal


ezt is nézd meg a gúglin

2016. máj. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én mosogatószeres, cukros, ecetes vízzel permetezem a tetveket, működik. Leandereken és rózsákon használom. De próbáld ki, mit veszíthetsz? Gyakorlatilag ingyen van. Az epret takard le permetezés előtt.
2016. máj. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mennyi hülyeség elterjed, és az emberek nem gondolkodnak...

mosogatószert a növényekre, talajba?

szerinted ez a vegyszer erre való?

elpusztítja a rovart, persze, csakhogy a növényt meg a talajt is károsítja.

téged is elpusztítana, ha ezt innád.

NEM erre való.

nem tudom, ki találta ki, de ennyi erővel kénsavat is önthetnél a növényre, végül is az is elpusztítja a tetveket. (meg minden mást is)

2016. jún. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na mert a vegyszeres permetező jobb? Munek felesleges ezreket költeni, ha ez is működik?

Semmi baja nem lesz tőle a virágnak . Csak kis mennyiség van benne alaposan felhigítva. Leanderen és rózsán biztos, hogy működik, és nem okoz kárt.

2016. jún. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A permetszer - ha a megfelelőt veszed - nem károsítja a talajt, a természetet.

Csak utána kell nézni, hogy mi a megfelelő. Ha te lusta vagy, az nem a permetszer hibája. Az meg megint butaság, hogy ezreket költeni, van, ami 300 ft-ba kerül, és egész évre elég. Na itt látszik, hogy fogalmad sincs az egészről.

A csalán meg ingyen van, és ennél jobb nem kell tetvek ellen.


Ja, igen, működik ez is - csak hát milyen áron?

Mondom, akkor fújd le wc-illatosítóval, öntsél rá étolajat, meg hasonlók.

Van rá esély, hogy ezeket is túléli a növény - ha már az evolúció során nagyobb katasztrófákat is túlélt.


Aztán meg legyél büszke magadra, mert egy fszagyerek vagy, hogy mosogatószert locsolsz a növényekre.

De remélem a gyerekedet is ebben fürdeted, hiszen jó az arra is, a gyerek túléli!

2016. jún. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!