Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Megőrülünk a csótányoktól?!...

Megőrülünk a csótányoktól?! Mit csináljunk?!

Figyelt kérdés

6 éve élünk ebben a lakásban, budai társasház, soha nem voltak csótányok, néha 1-2 előfordult nagyobb felújításoknál, de soha nem grasszáltak a lakásban, az írtók rendszeresen járnak, 3 havonta közös helységeket, a lakásokat pedig OPCIONÁLISAN kezelik. mi mindig kértük hogy jöjjenek pöttyözni is a biztonság kedvéért, mert a csótány nálam indok a költözésre..


Eddig rendben is volt minden, de kb. 3 hete megjelent a lakásban eleinte 1-2 db óriási, talán német csótány, mindig a fürdőszobában. Persze egyből hívtuk a géles írtót, mondta hogy ezzel elejét is vettük. na, akkor kezdődött a pokol...


Azóta minden nap 6-7-8 db nagy csótányt fogunk el éjjel (nagy részük már bezabálta a gélt, mert lassú, de még fújunk rájuk spray-t is). A padlóátfolyón jönnek fel, és oda menekülnek ha megpróbáljuk elkapni őket. Kezdem úgy érezni, hogy amióta kijött a géles hapsi, azóta idejön a város összes csótánya. Lassan már hipóban fürdünk, napi fél liter elmegy felmosásra, takarításra, de ezek csak jönnek meg jönnek. Szerintem a gél is kezd elfogyni, mert tegnap már nagyon szaporák voltak. :(((((((


Szóltunk a közös képviselőnek, próbáljuk felkeresni a szomszédokat is, hogy ugyan beengedték-e az írtót. Szörnyen vagyunk, már mindenhova ragasztottunk tépőzáras szúnyoghálót, minden éjjel fuldoklunk az írtó spray-ben. Csak nagy példányok vannak, feltehetően bébik nincsenek.


az elmúlt 1-2 hétben valahol felújítottak és verték a vízvezetékeket, lehetséges hogy ezért jutnak el ide? Már nagyon rettegünk, nem tudjuk, hogy mit csináljunk, életemben nem láttam még ilyet, így nem lehet élni. Ötletek, tanácsok? Kutyánk is van, neki sem tesz jót ez a sok vegyszer. Folyamatosan jönnek az újak :((


2019. jún. 10. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Protect Forte jött be. Pár nap alatt eltűntek.
2019. jún. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Inkább költöz
2019. jún. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Csótány csapdákat tegyél ki!
2019. jún. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Meg hívd fel az ÁNTSZ-t is!
2019. jún. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
az ÁNTSZ segít? most beragasztottam minden lyukat nejlonnal meg szilikon tömítővel, már az se érdekel, hanem jön le.. :(
2019. jún. 10. 17:44
 6/11 anonim ***** válasza:
Az ÁNTSZ hivatalból irt.
2019. jún. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Mi nem Budán lakunk, de nálunk is volt pár hónapja 1 csótány. 20 éve lakunk a lakásunkban, és ezalatt csak 3 csótánnyal találkoztunk a lakásban, kettő véletlenül valahogy keveredhetett be, a pár hónappal ezelőtti a csapcsere miatt jöhetett. Mi is hívtunk irtót, csak mert a környéken halljuk, hogy utóbbi években nagyon felszaporodott. Gélezést csinált (gondolom az a pöttyözés, amit mondasz), de nem láttunk azóta sem többet. Viszont, mondta a csótányirtó szakemberünk, hogy a gélezés bevonzza a csótányokat, de pár óra alatt meghalnak tőle, és épp csak annyi idejük van, hogy megegyék meg visszamenjenek a fészkükbe, amit aztán tovább bekaphat a többi csótány. Ebből arra következtetek, hogy talán nálad valahogy nagyon bevonzotta őket, és nem elég a sima gélezés. Szerintem hívjatok rendes csótányirtót (vagy az ÁNTSZ-t, ha igaz, hogy irt, én nem tudom, a komment itt feljebb írta), de semmiképpen se gélezzetek többet, ami van, azt szedjétek le. Rendes vegyszeres irtás kell ide, gondolom, a sprayk szerintem nem jók semmire. Azt mondta a szakemberünk, hogy addig jó, amíg nem ágyi poloska, mert a csótány jól irtható. Lehet, hogy csak valami gázmaszkos úton, de szerintem ne adjátok fel.


Arra figyeljetek, hogy minden élelem legyen jól elzárva, ne legyen szabadon hagyva, morzsák, italok kifolyása legyen egyből alaposan feltakarítva, és a fürdőszoba is maradjon a lehető legjobban száraz, fürdés után egyből mindent szárazra töröljetek. Lételemük a víz.

2019. jún. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

/hetes vagyok/

A költözést meg nem ajánlom, mert vagy átvered a leendő vevődet, aki ha kicsit tökösebb, varr egy kis pert a nyakadba, hogy csótányos lakást adtál el neki, vagy ha meg ezzel hirdeted meg, akkor sokkal kevesebbért tudod csak eladni, tehát gazdaságilag nem éri meg. Tényleg hívjatok inkább megfelelő szakemberet/ÁNTSZ-t.

2019. jún. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
utolsó: szerintem hülyeséget beszélsz, de egyébként ez albérlet.
2019. jún. 22. 16:22
 10/11 anonim ***** válasza:
9: Egyszerű akkor, bontsátok fel a szerződést. Ha előre nem tudtátok, hogy vannak csótányok a lakásban, akkor ti vagytok azok, akik át lettek verve. Nagyon. És tulaj dolga lenne megoldani az irtást, nem a tiétek. Azért fizetitek a bérleti díjat. A törvény kötelezi a tulajt a megfelelő szolgáltatásra, éljetek a jogaitokkal!
2019. jún. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!