Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Bolha budapesti lakásban?...

Bolha budapesti lakásban? Lehetséges?

Figyelt kérdés

Ma este egy bolhát fogtam meg a lábamon, ismerem őket, vidéki gyerek vagyok.


Tapasztaltatok már ti is ilyet?


Hét éve élek ebben a lakásban a második kerületben, de még nem találkoztam sem poloskával, sem bolhával, vagy hangyával a lakásban.

Nincs állatom, ismeretlen rongyokat sem hordok be a lakásba. :)


Előfordulhat, hogy az emeleten lakó macskás, kutyás szomszédoktól ugrált be, amikor nyitva hagytam a bejárati ajtót? Várható az elszaporodásuk?


2019. júl. 15. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül az állattal rendelkező szomszédtól jött... Legnagyobb megdöbbenésemre egyszer egy tömegközlekedési eszközön ugyanezt tapasztaltam: bolha a lábamon. Szóval bárhonnan hazavihetted.


"Várható az elszaporodásuk?"

Hát erre nem igazán lehet válaszolni...

Ha csak az az egy volt és "kinyírtad", akkor nem, de ha többen is vannak, akkor igen, várható.

2019. júl. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Bízom benne, hogy ennyi volt.


Melóban elég para lenne bolhásként megjelenni :)

2019. júl. 16. 21:49
 3/3 anonim ***** válasza:
53%

Ha nincs állatod, akkor nem fog nálad elszaporodni. Vagy inkább úgy mondom, hogy nem nálad fog elszaporodni.

Emberbolha nemigen lehet, az már rendkívül ritka, a kutya- és macskabolha elszaporodásának feltétele meg az adott állat.

A bejárati ajtók nem zárnak olyan jól, hogy alattuk/mellettük ne tudna bejutni a bolha.

Lehet, hogy máshonnan vitted haza, de én inkább arra szavazok, hogy az ajtód előtt előforduló, ott áthaladó állatokról ugrott le. Lehet, hogy máskor is bejut majd egy-két kóbor példány, de nagy invázió nem túl valószínű.

2019. júl. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!