Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tartanátok macskát egy budapes...

Tartanátok macskát egy budapesti lakásban?

Figyelt kérdés
Nincs udvar. Tehát a macska egész nap a lakásban lenne. Én picit tartok tőle, de a barátnőm nagyon szeretné. Ti tartotok/tartanátok macskát?

2015. ápr. 12. 21:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
termeszetesen tartanek.
2015. ápr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Ha pici korától kezdve hozzá van szokva, hogy nem kijárós cica, akkor nem lesz gond. Az enyém is szobacica, kiskorától kezdve. Nincs vele semmi probléma. Persze rendszeres oltás, féregtelenítés mellett, és ivartalanítva is van.
2015. ápr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
egy vidéki, kertes házban felnőtt embernek ez furcsa, de ha macska megszokja a szobai életet és biztosítva van neki a játék és a mászási lehetőség tökéletes boldog életet tud élni lakásban is
2015. ápr. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Ha szerencséje van, akkor olyan cicát foghat ki, amelyiket megtaníthatja a pórázon sétálásra is.
2015. ápr. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Igen lehet nagyon sokan tartanak lakásba (mi is), sőt macskavédő szervezetek már szinte csak benti tartásra adnak oda cicát,mivel sokkal biztonságosabb. A pároméknak régen csak kinti macskái lehettek, és alig éltek 2 évig(a kijárós cicáknál sajnos pár év az átlag élettartam). Én mindig lakásba tartottam,a legidősebb cicám már 10 éves múlt.Ivartalanítani kell ,mindennap játszani vele, am elvannak benn kényelmes kis állatok :)
2015. ápr. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Budapesten élek társasházban. Negyedik emeleten, szóval nincs se udvarom, se erkélyem. Mégis van egy édes macskám aki csakis szobacica. Nincs vele semmi gond. Ha nincs hozzászokva a kinti élethez akkor nem is vágyik ki.
2015. ápr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%
Egy pici korától lakásban tartott macskának a lakás az egész világ. Nem tudja, hogy az ajtón kívül még nagyobb tér is van. Tehát lehet lakásban tartani, semmi gond nincs belőle.
2015. ápr. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Én vidéken élek kertesben, de a macskáim nem akarnak kimenni. Szóval benti macskák, és semmi gondjuk vele. Ők választották. :)
2015. ápr. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

Ez macskafüggő. Nekem van ismerősöm, aki hegyi cicát fogadott be, kölyökkorától lakásban van, a cicának tökéletesen megfelel, csak ahogy írták, ivartalanítás, oltások... Plusz elég sokat is foglalkozik vele, sokat játszanak, a cica rendesen fárasztva van. Van olyan ismerősöm, aki ugyanilyen hegyi cicát fogadott be, a macska 3 évesen is az ablakban ül, kifelé nyávog, a szúnyoghálót már szétszedte, az ajtót csak úgy lehet nyitni, hogy lesik, mikor szökik a macska, nagyon ki akar menni, most kertes hátba akarják ajándékozni, mert láthatóan szenved a cica, mindent szétszed, rombol, az embereket is karmolja, bántja, pedig foglalkoznak vele nagyon is sokat.

Érdemes akár egy kisebb mozgásigényű fajtamacskát néznetek, azoknál kevesebb a probléma, a sima házimacska nem minden esetben lehet nyerő választás (persze van mellette és ellene is példa, de nagyobb a kockázat, mint egy fajtamacskánál)

2015. ápr. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
30%

Ha megvan neki a megfelelő élettér és mozgási lehetőség, akkor miért ne?


a többi kedves válaszolónak pedig:


nagypapámék kandúrja ( ugye a statisztikák szerint az ivaros, kinti kandúrok átlagéletkora 3 év..) akit még állatorvos sem látott életében, 16 évesen, végelgyengülésben halt meg.

A faluban több ilyen veterán macskát ismerek..


Nekem volt csak kinti macskám, akit befogadtam már bőven felnőtten és még élt 9 évet utána. ( nem lehetett bent tartani, fejvesztve menekült ki mindig, ha behoztuk..)

Csak felelősség és figyelem kérdése, hogy meddig élnek. Nyilván egy kinti macskának is kell megfelelő hely (pl garázs, étel, ital, búvóhelyek stb biztosítása.).


Mostani macskám alapból benti, de ameddig dolgozom, ki-be járhat -macskaajtó rulz-


Mondjuk az is igaz, hogy nem a főút mellett lakunk, egyedüli veszélyforrást a kutyák jelenthetnék, de azokra is vigyáznak a gazdáik.


Szóval érdekes, hogy én itt, a macskavédők által halálsorként beállított falun nem éppen ezeket a rémtörténeteket tapasztalom .

(sőt, manapság egyre gyakoribb, hogy az itteni nénik-bácsik beoltatják a macskát, ivartalanítás sem ritka.. a féregtelenítés meg majdnem mindenhol alap.)

2015. ápr. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!