Kezdőoldal » Otthon » Kert » Sütőtökeim növekednek, de a...

Sütőtökeim növekednek, de a végük nem olyan átmérőjű, mint a kezdetük, és sárgul, és nem is olyan kemény, mint a kezdeti rész. Jó ez így, vagy ha nem jó, tehetnék -e valamit?

Figyelt kérdés
[link]
2019. júl. 25. 12:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Bocsánat, FŐZŐTÖK - bár úgyis felismernétek....elírtam, (van sütőtököm is).

Még csak annyit, hogy a főzőtök levélzete nagy és egészséges, mellette a sütőtök levelei bizonyos területeken kezd sárgulni. Fotók:

[link]

[link]

2019. júl. 25. 12:25
 2/14 anonim ***** válasza:
Kéne öntöznöd néha. xd
2019. júl. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Pont olyan ,mint a miénk,vízhiányos .De még a környéke is .
2019. júl. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én viszont azt gondoltam, hogy van vize bőven, mert szoktam öntözni. És, amikor nem öntözm is, a töve körül mindig nedves a talaj. Ha jól beöntözöm, helyrejöhet? Mert, akkor estére adok neki...vagyis így is - úgy is jól beöntöm. Nem mond ellent az, hogy a levelei szép nagyok és egészségesek?
2019. júl. 25. 13:30
 5/14 A kérdező kommentje:
De az nagyon érdekel, hogy helyre hozható-e még, vagy ennek már annyi?
2019. júl. 25. 13:31
 6/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha a termését fényképezted volna, akkor látnánk is valamit...
2019. júl. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

újabb kép:

[link]

Egy ismerősömé pedig ilyen...a különbség szembetűnő

[link]

Az ő tökei ott a vékonyabbak, ahol kezdődnek, nekem pedig éppen fordítva, és sárgul a végük

2019. júl. 25. 14:45
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem lehet rendbe hozni őket. Vágd le az összes ilyent, hogy gyorsabban jöjjenek a rendesek.

Szárazság, hőség, betegség, meg egyéb okok lehetnek. Ha semmi szembeszökőt nem tapasztalsz, akkor csak a kivárás marad.

A területet nézve, nem lehet, hogy nincs elég mélyen forgatva a talaj, csak a teteje? Az a bal oldalt lévő virág (vagy mi) is oda nevelheti a gyökereit, a tök alá, és ezért több öntözést igényelne.

Ilyen kötött talajt nem nagyon szabad totálban, árasztásos jelleggel öntözni, mert ha kimegy a víz, akkor a föld összerepedezik, és megszakadnak a gyökerek. Ha mégis így öntve kapja a vizet, akkor meg ne közvetlenül a növény aljára kerüljön a víz, hanem csak egyik oldalára, hogy a másik oldal ne károsodjon. És ha egyszer elkezdted így öntözni, akkor már rendszeresen kell.

2019. júl. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm!!
2019. júl. 26. 11:28
 10/14 A kérdező kommentje:
Sajnos, biztos, hogy nincs elég mélyen megszántva. És, miután jobban belegondoltam, én is arra jutottam, hogy amelyik rész már kezdett sárgulni és puhulni, az már vissza nem fog alakulni, és inkább leszedem ezeket, mert van még 2 új hajtás rajta, talán majd azok egészségesek lesznek (Ha!)
2019. júl. 26. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!