Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűkasza védőburkolatát levegye...

Fűkasza védőburkolatát levegyem, ha késsel dolgozok?

Figyelt kérdés

Most azzal dolgoztam egy kicsit, és rajta hagytam. Csak kipróbálni, hogy milyen így.

Demon fűkasza. Azt mondta mindenki, hogy a 2 ütemű fűkaszát háromnegyed-teljes gáz között kell használni.

Észrevettem, hogy nagyon durván feltud pörögni a 3 ágú késsel, ezért csak negyed-fél gáz között használtam. Nagy gázt nem mertem húzni, mert éreztem, hogy nagyon felpörög. Szóval csak a motor hangját hallgattam, és amikor halkabb lett, gázt húztam, amikor hangosabb, visszább engedtem. Ezt így kell csinálni?


2019. aug. 3. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:

A 2 ütemű motorokban csak nagy fordulaton van erő.

A 3 ágú késnek is csak az első 4-5 cm je les .

ha közepes fordulaton járatod,könnyen veszti a lendültét.

Nagy fűben ,ha már meg is feküdt,késsel sem könnyű a kaszálás .Levett burkolattal sem megy jobban .

2019. aug. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A védőburkolat arra van, hogy védjen, soha nem szabad levenni. Az alján van az a felszerelhető csík, amin a damilvágó lemez is van, késsel való dolgozáshoz azt kell levenni, ha mélyen dolgozol, hogy ne akarjon bele a növényekbe, mert a kés fentebb van. Én mondjuk azt se szoktam levenni, mert minden eddigi gépemen nehezen járt, megoldottam így is.

Annyira húzd a gázt, és olyan sebességgel haladj, hogy a kés folyamatosan forogjon, ne állítsák le a nagy gazok. Ehhez folyamatosan szabályozni kell a gázt, azaz, ha nagyobb növény jön, erősebben húzod, ha kisebb növény, akkor visszább engeded annyira, hogy ne zúgjon feleslegesen, de azért legyen lendülete a késnek. Jól csinálod, a motor hangját kell figyelni.

2019. aug. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2.: Köszi, és azt a csíkot hogyan tudom levenni? Elég sokszor beakadt. Látom a pöcköket, de nem tudom kipattintani. Szerintem a damilvágó kés is sok mindenbe beleakad.
2019. aug. 4. 09:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt a 4 db (ha jól emlékszem) akasztót kell benyomni, és a fekete csíkot lefelé húzni. Az enyém is nehezen jön le, nem is veszem le, annyira nem zavar.

De ha téged zavar, akkor 2-es lemezből vágj egy csíkot, ami kicsivel keskenyebb, mint ezek az akasztók, élezd meg a csík egyik végét (nem borotvaélesre azért). Ezt felülről az akasztók mellé nyomod, az akasztót tolod lefelé, és akkor az adott darab kiakad, lecsúsztathatod pár mm-rel. Utána a következő, és így sorban.

2019. aug. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!