Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csüngő petúniát mikor, és...

Csüngő petúniát mikor, és hogyan tudnám szaporítani ?

Figyelt kérdés
2019. aug. 14. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha hagyod felmagzani, mert magról lehet szaporítani.
2019. aug. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És hogyan lehet szaporítani?És teleltetni?
2019. aug. 14. 13:30
 3/3 anonim ***** válasza:
88%

Az öreg tő áttelel gond nélkül hideg, nem túl sötét helyen, félszárazon, ha megéri a novembert, nem rothasztottad ki, nem ette meg a tripsz. Nekem a sima, nem csüngő már kétszer szabadban is áttelelt, védett helyen, amin nagyon meglepődtem, mert régebben azt hittem, egyáltalán nem bírja a fagyokat.

Magot szedsz a sajátodból, vagy veszel. Februárban fűtött üvegházban elveted. Ablakban nagyjából felesleges vele kínlódni, mert megnyúlik, tönkremegy. Úgy esetleg sikerülhet, hogy kelés után minden este kiviszed 15 fokos hűvös helyre, nappalra meg vissza a napos ablakba. Szép így se lesz, de talán megmarad, aztán áprilisban szétpalántázod egyenként, ugyanígy hurcolod naponta, április végén pedig lehet kiszoktatni a szabadba.

A magokat cserépben v. virágládában a laza föld tetejére szórod, és ujjheggyel apró köröket leírva bedolgozod a földbe, így különböző mélységbe kerülnek a porszemnyi magok, valamelyik majdcsak kikel, kb. ez a legbiztosabb módszer. Kelés után már csak alulról öntözöd, hogy a talajfelszín általában száraz legyen, kivéve, hogy időnként felülről adsz egy kis gombaölőt nekik. Párásítani nem szabad, a száraz körülmények fontosak a palántadőlés című betegség elkerülésére.

2019. aug. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!