Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ki hogyan gyüjti az esővízt?

Ki hogyan gyüjti az esővízt?

Figyelt kérdés

2019. aug. 22. 00:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Csatorna alatt 1m3-es tartályba
2019. aug. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére sikerült elég olcsón (10 ezerért) venni 3 köbös tartályt. Az egyikbe közvetlenül bele van kötve az eresz lefolyó.

Elég nagy nyereg tető, közel 100 négyzetméter egy oldal annak meg már elég jó vízgyűjtő felülete van.

A többibe meg szivattyúval szoktam átnyomatni a vizet ha megtelik az első.

Egyébként a másik két tartály a kert két különböző részén van elhelyezve. Zárszelvényből csináltam egy egyszerű állványt nekik, hogy a talajtól kb. fél méterrel magasabban legyenek.

A tartályok aljára a csapra meg szerkesztettem locsolóslag gyors csatlakozót.

Így gyakorlatilag egyszer megtöltöm a szivattyúval, utána meg rádugom a slagot és kényelmesen tudok locsolni mert a gravitáció elintézi hogy kifolyjon a víz a szivattyúzás nélkül.

2019. aug. 22. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyáron sorba kötött 200-as műanyaghordók (ilyet tudtam szerezni) búvárszivattyúval, ősszel-télen elveszem mert nem kell a víz meg ha olyan az idő belefagyhat. Egy a földbe leásott nagy tartály volna az igazi.
2019. aug. 22. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!