Kezdőoldal » Otthon » Kert » Sürgős! Az Afrikai ibolyam kókad?

Sürgős! Az Afrikai ibolyam kókad?

Figyelt kérdés

Egy pár nappal ezelőtt túl öntöztem szegényt. Nem kókadt el, de a levelei elvékonyodtak, ez meg akartam előzni, és egy kevésbé (kicsit) nedves földbe ültettem. A növénynek a gyökerét nedvszívó kendővel itattam le, de nem az előírt egy óráig pihentettem, hanem csak 5 percig, mert nagyon aggódtam és izgultam miatta. A növény saj os virágos volt, de tudom, hogy nem szabad átültetni virágzáskor, ezért én voltam a hülye. A föld pont Afrikai ibolyának vlt keverve, ezt pedig negyedrészben összekevertem az eddigi földjével. Most pedig pár órával utána elkeztek kókadni a külső levelei, és mégjobban elvékonyodtak.

Ugye nem lesz baja? Nagyom aggódok miatta. :(((((((



#kókad #afrikai ibolya #fokdöldi ibolya
2019. aug. 12. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Leszedted a földet a gyökerekről?? Hát, ez nagy hülyeség volt, ilyent csak szélsőségesen nagy problémák esetén szabad csinálni. Az egyszeri túlöntözés nem tartozik ide, ennek ez a normális öntözési módja, hogy annyit önteni rá (v. inkább alá), amennyit fel tud venni a föld, a felesleget leönteni, aztán csak akkor öntözni ismét, ha már teljesen száraz a földje. Ez ilyen forró, száraz időben is 6-7 nap körül van.

Az alsó levelei le fognak menni a föld leszedése miatt, ez biztos. De maga a növény nem pusztul el, ha nem öntözöd folyamatosan.

Ha nagy cserépbe ültetted, akkor komoly problémák lehetnek, mert nem tud kiszáradni a föld.

Ültetéskor mindenképpen jól be kell öntözni felülről, hogy a talajszemcsék kellően összetömörödjenek a gyökerek körül. Ezt még akkor se lehet nélkülözni, ha ilyen növényről van szó, aminél gyökérrothadást okozhat a hosszú távon folyamatosan nedves talaj. Ezért kell egy viszonylag kisebb cserepet alkalmazni, ami nem tud olyan sok vizet felvenni, és ha szép, egészséges lesz a virág, akkor földestől áttenni nagyobb cserépbe, ha ezt igényli a növény mérete.

2019. aug. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. A külső leveleket szükséges eltávolítani, vagy hagyjam?
2019. aug. 15. 10:25
 3/4 A kérdező kommentje:
A cserepe kb. 1L-es lehet, szóval nem nagy. A virágföld tetejét lenyomkodtam, mivel eleve nedves volt a talaj, mert tegnap egy nagyon minimális vízzel megöntöztem, így úgy gondoltam nem szükséges a föld felszínét meglocsolni. Az összes levele elvan vékonyodva, még a fentiek is,de gondolom ebben a helyzetben természetes.
2019. aug. 15. 10:39
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell leszedni, ami akar, az majd elhal, elég akkor leszedni, ha már sárgulnak.

1 l-es az 12-es lehet, ekkora cserép a kimondottan nagy méretű ibolyáknak van nálam, mondjuk, 25 cm átmérőtől.

Ültetéskor kell rendesen odamosatni a földet, utána már nem szabad nyomkodni, mert ismét elválnak a szemcsék a gyökértől. És folyamatosan nedvesen tartani se szabad, csak ha teljesen száraz a föld, akkor öntözni.

2019. aug. 16. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!