Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nagyon erős chili paprikát...

Nagyon erős chili paprikát hogyan tudok megaszalni sütőben úgy, hogy később a magok csíraképesek maradjanak, továbbá a magokat hogyan tároljam?

Figyelt kérdés

Ajándékba kaptam 2 db frissen szedett Trinidad Moruga Scorpion chili paprikát a mai napon. Azt tervezem hogy jövőre elültetem a magokat, viszont szeretném az egész paprikát tartósítani úgy, hogy a magok csíraképesek maradjanak. Ezért gondoltam az aszalásra.


Hőlégkeveréses sütőnk van. Valahol azt olvastam hogy aszaláshoz a legideálisabb az 50°C kissé nyitott sütőajtónál. Viszont tudni szeretném hogy ez működik ennél a chilinél is (úgy értem melyik az az ideális hőfok, ami mellett a magok kibírják)?


Ugyanakkor érdekelne az is, hogy a magokat utána milyen tárolóeszközben tartsam, hogy életképesek maradjanak vetésig.

(Gondoltam arra hogy egy apró edényt megtöltök rizzsel és a rizs közé helyezem a magokat, majd az edényt légmentesen elzárva elteszem egy sötét, száraz helyre - pl. a kamrába.)


2019. aug. 27. 13:03
 1/3 A kérdező kommentje:

amúgy időközben olvastam egy cikket, miszerint a magokat a friss chiliből kiszedve, szétterítve, szobahőmérsékleten kell szárítani:

[link]


De a kérdésem ettől függetlenül továbbra is aktuális és jár a zöld kéz azoknak a jó szándékú embereknek, akik segítenek hasznos tanácsaikkal.😉

2019. aug. 27. 13:19
 2/3 mindentudó99 ***** válasza:
Szedd ki a magot kistányérra és megszarad a szekrény tetején. Aztán kis pl üvegbe elteszed
2019. aug. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A magok eltárolásához nem kell megszárítanod a paprikát.


Először is húzz egy kesztyűt! A scorpionhoz hasonló szupererős chilikkel óvatosan kell bánni. :)


Vágd fel a chiliket, és szedd ki a magokat valamibe, amiben meg tudod őket szárítani. (egy tejfölös doboz műanyag teteje tökéletes)

Szobahőmérsékleten is simán megszáradnak néhány nap alatt. Amikor már teljesen szárazak, akkor el tudod tárolni őket egy jól zárható kis üvegbe. Esetleg dobhatsz mellé egy kis rizst, vagy szilikagélt, de nem feltétlenül szükséges. Utána bedobod egy sötét, száraz helyre, ahogy írtad is. Egy fiók is megfelelő.


Február környékén pedig elkezdheted az ültetést. Ezeknek a chiliknek elég hosszú a beérési idejük.


Ha jól csinálod, a magok 90-95%-a ki is fog kelni.


Sok sikert. :)

2019. szept. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!