Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit jelent az, hogy egy...

Mit jelent az, hogy egy (gyom) növény "rejtve nősző"?

Figyelt kérdés

A Gyomkonyha c. könyvben írják a kövér porcsinról, hogy:


"Gyűjthető egész nyáron, virágzás előtt. Vigyázat rejtve nősző." (88. oldal, lap alja)


Nem sikerült értelmeznem, pedig szeretném kipróbálni, hogy milyen az íze :), de egy ilyen vészjósló figyelmeztetés mellett nem akarok elmenni szó nélkül.


2019. aug. 29. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Gondolom, valami sajtóhiba
2019. aug. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Nézz utána a neten, a porcsinnak semmiféle negatív hatása vagy tulajdonsága nincs, ami miatt veszélyes lehetne.


Ez valami elírás lehet a könyvben, az egyetlen, amire figyelni kell, hogy nagyon könnyen elszaporodik és nehéz kiírtani - de ez csak a természtésre vonatkozik, a fogyasztására nem.

2019. aug. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem, arra utalhat, hogy invazív.
2019. aug. 30. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Rákerestem, régi írásokban gyakran előfordul ez a kifejezés. Szerintem arra utal, hogy a virág már a szirmok szétnyílása előtt megtermékenyül(het) a saját virágban lévő virágportól, tehát nem feltétlenül jelzi a szirmok szétbomlása a virágzást.

Lehet, hogy virágzás után már keserű és rágós. Vannak ilyen növények. Próbáld ki, és írd meg ide. :)

2019. aug. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

"egy (gyom) növény "rejtve nősző"?"


Helyesen:

egy (gyom) növény "rejtve mászó".

2019. aug. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

3-aska vagyok. Szerintem a négyesnek van igaza.

Létezik az a szó, hogy "nősző".

2019. aug. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
13%

Én arra tippeltem,hogy elírás és rejtve növő.És a porcsin a talajszinten növekszik vagy fogalmazhatunk úgy is ahogy az 5-ös írta.Mert tulajdonképpen elkúszik mászik a nagyobb növények alatt.

Azért érdeklődtem is kicsit és azt mondták,hogy olyasmit jelent,hogy elveszik a tömegben.

2019. aug. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Kedves Kérdező! Ne hagyj bennünket cserben. Várjuk a megfigyeléseidet!:))

2019. aug. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%

7-es vagyok.

[link]

Bár ez meg azért nem stimmel,mert a porcsinnak,igaz,hogy pici,de azért jól látható virágai vannak.

2019. szept. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!