Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ti hogyan véditek meg a...

Ti hogyan véditek meg a paradicsom termésetek a poloskáktól?

Figyelt kérdés

2019. aug. 31. 19:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
65%

10:14


"A bolti(vélhetően vegyszeres) paradicsomot nem tudom megenni.

Egyébként minek trollkodsz ide?"


Te trollkodsz!

Ugyanis előtted -szinte- mindenki írta, hogy használ vegyszert.

Csak a bolti élelmiszert bevizsgálják, az otthonit meg nem.


Amúgy nem a nyolcadikon lakom mint te.

Nagy kertem van, és pontosan tudom, hogy hányszor kellett az idén is permeteznem.

Aki azt állítja, hogy nem kell vegyszereket használnia az vagy hazudik, vagy ellepik a tetvek és más károkozók.

Na csáá!

2019. szept. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
90%

"Ugyanis előtted -szinte- mindenki írta, hogy használ vegyszert."



Én is használok vegyszert, nem mondtam, hogy nem.

Viszont én tudom, hogy a leírásoknak megfelelően használom.


(Nem használom nagyobb dózisban, nem használom többször, mint az engedélyezett és megvárom az ÉVI-t, nem használok Magyarországon nem engedélyezett szereket.)


A szomszédaim a nagybanira termelnek látom, hogy mit adnak el.

Még büszkén is mondják, hogy "Egyenek a Pestiek szart!" .

Szerinted a /60 éves papa/ nem szarja le nagy ívben a kemikáliákhoz tartozó biztonsági leírásokat.

Ja bocs tényleg nem szarja le, mert nem is tud róla, mert el sem olvassa.

Vagy gondolod hogy más egészségére jobban vigyáz, mint máséra, ha rövidgatyában meg pólóban permetezi a legdurvább mérgeket is (zárt ruházat fejfedő és szájmaszk helyett).

Látom, mikor permetetés utáni napon szedi a zöldséget-gyümölcsöt a piacra és garantálom, hogy nem lombtrágyát permetezett, hanem rovar/gombaölővel. És arra elég kicsi az esély, hogy

vizsgálatra kerüljön a terméke, de ha mégis, akkor kifizeti azt az 500 ezer forintot káromkodik egyet és utána minden megy ugyanúgy.



"Csak a bolti élelmiszert bevizsgálják, az otthonit meg nem."


Ajaj.

Valóban szokott lenni szúrópróbaszerűen vizsgálat.

De ha téged megnyugtat, hogy átlagban 10-ből csak 2-3 termékben van határérték feletti vegyszermaradvány, akkor jó étvágyat, de ne csodálkozz, ha rákos vagy hormonzavaros leszel.



Lehet, hogy eredetileg rosszul fogalmaztam, nem vegyszerest, hanem "határérték feletti vegyszermaradványokkal (vagy vegyszermaradékokkal) terhelt gyümölcs-zöldség" lett volna a helyesebb kifejezés, de 1 lusta vagyok kiírni, 2 a GYK-s olvasótábor fele nem is hallott olyat, hogy van határérték vagy egyáltalán vegyszermaradvány.



Valóban nem lakom nagykertes házban, csak 700 négyzetméter a telek, de van másik kettő 1000m2 körüli, amin főállású őstermelőként dolgozok. Mellesleg egyetemi diplomám van mindehhez.

És én éppen tegnap tettem el saját termesztésből 25-30 liter paradicsomlét saját részre.



És akkor, hogy a konkrét kérdésre is válaszoljak.


Évente kb 2 alkalommal minden lepermetezek a kerten belül rovarölővel (zöldséget-gyümölcsöt, gazt, díszfát, füvet, minden zöldet).

Így viszonylag lassan telítődik újra a kert poloskákkal és így legalább a szárnyatlan poloskalárváktól mentesül a kertem.



Valamint direkt telepíttettem poloskamágnes növényeket, amiket még gyakrabban is le lehet permetezni, mert nem ennivalónak vannak. Pl a mályvacserje ilyen, mert nyár közepétől folyamatosan van rajta zsenge termés, amit a poloskák imádnak.

2019. szept. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
51%
2019. szept. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!