Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi ennek a növénynek a neve?...

Mi ennek a növénynek a neve? Nagyon érdekesen néz ki. Kép.

Figyelt kérdés
[link]

2019. szept. 15. 16:34
 1/9 anonim válasza:
84%
ha Magyarországon fotóztad és van Facebookod, akkor tedd fel a képeket ebbe a csoportba, és valaki biztosan segíteni fog: [link]
2019. szept. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi az ötletet, de nem vagyok fb tag.


Magyarországon fotóztam.

2019. szept. 16. 01:05
 3/9 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne, nálunk a kerti tó partján nőnek ilyenek. Nem tudom, gyomnövénynek számít-e vagy sem...
2019. szept. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tényleg? Pont ilyen? Küldesz pár képet - ha tudsz?
2019. szept. 19. 13:29
 5/9 anonim válasza:
100%
a mi Duna-parti telkünkön egyébként szintén nő valami hasonló növény, a nádas és a part között. az elvileg borzas füzike, de nem vagyok benne biztos, hogy ez is az
2019. szept. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon hasonlít a borzas füzikére - a képek alapján, amit a kereső talált - de lehet, hogy ami nálunk van, az nem teljesen ilyen.

(Itt nincs vízpart, kerti tó sem.)

...de kétségtelen, hogy nagyon hasonlítanak; lehet, hogy füzike, csak nem borzas?

2019. szept. 19. 20:43
 7/9 A kérdező kommentje:
Holnap alaposabban megnézem.
2019. szept. 19. 20:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Rákerestem, tényleg borzas füzike lehet, ami nálunk van (köszi 5-ös!). Képet nem tudok feltenni, de pont így néz ki most. Arra már nem emlékszem, nyáron milyen virágai voltak, de majd jövőre megfigyelem.

A tó mellett nőnek (a borsmenták között), de nem konkrétan a vizes partján. Lehet, hogy nem csak vízparton fordul elő.

3-as

2019. szept. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Borzas füzikéről ezt olvastam:

"A borzas füzike erősen elágazó szárú, 50-150 centiméter magas, elálló, hosszú, lágy szőröktől bozontos és rövid mirigyszőrös évelő növény."


"A 15-25 milliméter átmérőjű virágok élénk bíborszínűek, méhek vagy zengőlegyek porozzák."


Ezek nem jellemzőek azokra a növénykékre, amelyek a kertünkben nőnek. 3 tő van.


Ami nálunk van, nem nő olyan nagyra, a virágai sokkal kisebbek és nem vízparton vagy iszapos talajon nő.


Lehet, hogy kisvirágú füzike, de azt olvastam, hogy azt csak amit csak mikroszkóppal lehet megkülönböztetni az erdei derécétől.


Köszönöm a segítséget, már így is sokkal közelebb vagyok a megoldáshoz! :-)

2019. szept. 20. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!