Kezdőoldal » Otthon » Kert » Túl öntötték véletlenül az...

Túl öntötték véletlenül az aloe Veráimat, de csak az egyik lett nagyon vizes, de azt teljesen. Ha nem megmenthető talajba szétnorzsolva vagy százhatvan elszórva lehet pátanyag a többi növénynek?

Figyelt kérdés

Van egy cserép aloe Vera amiből csak az egyik szár lett túl vizes, gyakorlatilag annyira hogy teljesen a talajon van és nincs gyökere. Ezt lehet tápanyagnak használni úgy hogy földbe bedarabolom? Illetve van mellette kövirózsám.


Mind a két cserép növényt mind az aloe verát mind a kövi rózsát. Mert mind a kettő ki akart száradni. És véletlen túl locsoltam őket de mindegyikről leöntöttem az összes vizet, de az aloe Vera egyik számának már késő volt. Viszont vannak mind a két cserépben (kövi rózsa és áll Vera) vannak kis hajtások és szépen zöldültek és öröm rájuk nézni. A kövirózsa alja kicsit száraz még, de fokozatosan zöldül egyre az aljáig, szóval remélem teljesen vissza nyeri a színét teljesen :D


Az egyik aloe vera szára még mindig száraz de a tövénél ketté ágazik alapból és a kétrész között enyhén zöldül. Akkor ő is még menthető?



2019. aug. 26. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha maga a szár él, csak a gyökere rothadt el, akkor leszedegeted róla az elhalt részeket, szükség esetén a rothadó szárat visszavágod az egészséges részig, egy hétig szárítod valamibe beállítva (hogy egyenes maradjon a teteje), utána földbe teszed, és kigyökerezik hetek alatt. Már, ha szükséged van rá.

A talajba semmiképp se tedd bele, károsítja a többit. Nem tápanyagból áll, hanem főleg vízből. Idővel lebomlana, elkomposztálódna, de addig (hónapokig) károsítaná az élő növényeket, haszna meg utána se lenne századrésze se, mint egy tápoldatozásnak.

Ilyen meleg nyáron a túlöntözéstől se nagyon lehetett volna baja, gondolom, bent tartod. Amit nem nagyon szabad. Az aloe se szereti, télen meg ki fogod nyírni az összeset, ha a meleg szobában tartod. A kövirózsát pedig főleg nem szabad szobában tartani se télen, se nyáron. (Már feltételezve, hogy tényleg kövirózsáról van szó, nem valami rokon fajról, pl. Echeveriáról.)

Ezek nem akarhattak annyira kiszáradni, a kövirózsa a tűző nyári napon se károsodik két-három hónapig öntözés nélkül. Az alapfajt régen mindenhol a disznóól cseréptetejére ültetve tartották (gyógynövényként), és vizet akkor kapott, ha megázott. Mégis sokat virágzott.

2019. aug. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem tudom meddig nem voltak locsolva mentett növények. Sajnos fényen se voltak. De kint tartom őket. És nem locsolnám ha kapna vizet, de sajnos földszinten lakunk úgy hogy az erkélyek pont lefedik az esőtől. De nagyfény éri. Sajnos egyáltalán nem ép. Ezért gondoltam arra hátha földbe jót tesz. Mert olvastam hogy levágni S szárítani. A kövirózsa fixen az. De már egészen szép lett. Míg nem voltak nálam sötétben locsolás nélkül még ők se hiszem hogy végig bírnak mindent. Én meg minden nap locsoltam egy darabig de próbáltam épphogy hogy ne legyen sok, de 2 nap után vettem észre hogy sok lett S még se száradt rendesen. 2-3 napi folyton ellenőriztem és jó volt nem volt túl vizes de annyira igen, hogy jó legyen. És spriccrlős fejjel locsolgattam. Kezdő növénytartó vagyok, szóval ennyi hiba talán belefér.. bár nem akartam volna ezt se
2019. aug. 27. 17:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindegy, a lényeg, hogy a lehető legtöbb fény, ritka és bőséges öntözés így nyáron, és semmi spriccelgetés, mert a pozsgások a száraz levegőt szeretik.
2019. aug. 28. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!