Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyibe “fáj” egy normál...

Mennyibe “fáj” egy normál méretű kerti tó kivitelezése?

Figyelt kérdés

Szeretnék csináltatni egy kerti tavat az előkertünkbe a sziklakert helyére, de nem vagyok tisztában kb semmivel ami ezzel kapcsolatos, csak annyit tudok, hogy kell hozzá geotextíl, tófólia, szivattyú, meg növények. Kb 8 méter a hosszúsága, és 3,5 méter a szélessége. Próbáltam megrajzolni nagyjából az alakját, de küldök róla képet is, hátha úgy átláthatóbb. Egy saccos árra lennék kíváncsi munkadíj nélkül, mert ami olyan, azt apukámmal megcsinálnám (ásás, fólia beszerzése, lerakása stb)


[link]

[link]


2019. szept. 17. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:

A belinkelt képet nézve, inkább egy kész tómedret javasolnék, amit jól meg lehet nagyítani optikailag, ha kövekkel és növényekkel körbe rakjátok.

[link]

2019. szept. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
* Nálam ilyen van, és nincsen vele annyi macera, mint egy fóliással, ami pár nap alatt bealgásodik.
2019. szept. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha megcsináljátok a "lényeget" az ásást akkor onnantól kezdve a többire én már nem hívnék senkit, mivel beleteríteni a geotextílt és a fóliát nem nagy művészet.

Ja, geotextílből ne a legolcsóbbat vegyétek, minimum olyat ami 200g/m², tófólia alá illik ilyet tenni.

Szivattyúhoz kiálltok 3x2,5cm² vezetékkel védőcsőben olyan helyre ahol a legkevésbé látszik.

Ez egy sima vízforgató szivattyú, semmi extra tudást nem igényel a beüzemelése.

Árakat te is meg tudod nézni a neten, sőt látványterveket is hogy milyen különleges, szép megoldások vannak kerti tóra.

Arra figyeljetek, hogy a kerítés mentén minimum 50cm maradjon el. Egy részt a körbejárhatóság miatt, másrészt nem túl egészséges ha túl közel szeditek ki a földet a kerítés alapjánál.

2019. szept. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2,5mm²* -a vezeték
2019. szept. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 mindentudó99 ***** válasza:
Akkor tulajdonkèppen mire vagy kivàncsi? Te ásol. Te megveszed a fóliát lerakod. Gyakorlatilag ennyiből áll az egész. Mi a kérdés?
2019. szept. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Olyan 50-70ből kijön ha nem akarsz nagy extrákat, én a fóliásat ajánlom mert tartósabb, halakat is tudsz bele tenni úgy hogy télen is benne maradhatnak, nagyobb és sokkal szebb tud lenni. Fontos a keringetés, és a vízszűrés, az állot víz hamar algásodik.
2019. szept. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!