Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fejessalátànak muszàj normál...

Fejessalátànak muszàj normál nagysàgúra es kerekre nönie?

Figyelt kérdés

Nagyon kicsi helyen tudok csak kerteszkedni, sok minden nem is no meg.

Iden kiprobaltam a fejjessalatat, es gyonyoruen nonek. Viszont ha kiritkitom az ajanlott 20cm-re nem valami sokat tudok termeszteni.

Most olyan kb 5cm-re vannak egymastol, meg cserebe is ultettem.

Hosszukasra nonek, olyan soska kinezetuk van inkabb, mint salata, de izre nagyon finom...


Hagyhatom igy oket?


2019. jún. 5. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Túl sűrüre azért nem szabad .Legalább 10 cm min.

A saláta akkor is megnő saját használatra,ha sűrűre is van ültetve ,pl ki palántázás céljából. Hogy milyen lesz,az időjárás nagyon be tud játszani .

2019. jún. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Semmi sem kötelező. Ha ízlik a zsenge levél akkor fogyaszd úgy. Én sem tudom szétültetni az összes salátát ami kikel és megesszük ezeket a vékony leveleket is.
2019. jún. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vikuci79 ***** válasza:

Szia!

Szerintem csak próbálkozz.

Ha ilyen akkor ilyen.

Én is próbáltam , mivel csak reggel süt teraszra a nap, nekem is csak hosszúkás valamicske lett. De magtól is függ. Szereti a vizet napot. Apukám üvegházban termesztette.

Ott príma lett.

Nekem dughagymám van, mert szeretem a kertészkedést. Ez ami bevált, így ezt ültetek. Tudod, fejhagyma még sötétben is kihajt a kamrában.

Retket is próbáltam, de az sem vált itt be.

Koktélparadicsom ment valamennyire de sokat kellett gondozni ahhoz hogy pár darab legyen.

Petrezsejem még kihajt nálam. Az is inkább leveléért.

2019. jún. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vikuci79 ***** válasza:

Ha kevés a helyed:


[link]

2019. jún. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiritkítod 20 centire, akkor csak darabra lesz kevesebb, mennyiségre több, jó eséllyel. Mert nem nyomják el egymást. De jövőre korábban fogj neki, mert más, normál időjárású években ilyenkor már rég magszárba mentek.

Ha későn (áprilisban) jut eszedbe, hogy a saláta meg kimaradt a veteményezésből, akkor rendes tavaszi salátával már nem érdemes próbálkozni, hanem nyári saláta magot vegyél (rá van írva a csomagolásra), az bírja a hosszú megvilágítást és a meleget, így rendesen meg fog fejesedni még júliusban is. Ezt egyébként még most is lehet, ha szereted a salátát.

2019. jún. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem muszáj. Az én feleségem például hozzád hasonlóan kimondottan zsengén szereti. Ezért március közepe óta én minden héten vetettem egy sort, és amikor 8-10 centis lett (6-8 leveles állapotban), akkor elkezdtem felszedni. Egy vacsihoz 10-20 komplett tövet. Mikorra elfogy a sor, odaér fejlődésben a következő. Így mindig zsengét eszünk. Általában nem csak fejes salátát, hanem fodros fajtákat is vetek, vegyesen. Mindegyiknek más ízvilága van. Aztán egyszer csak majd lesz egy olyan időszakban vetett sorom, ami már a hosszú nappalok és a meleg miatt nem lesz finom. És az utána vetettek sem. Így az utolsó 2-3 sor vetése kárba vész, mert már nem levélre dolgozik, hanem magzani akar. Nem lesz finom, zsenge. De az a pár 100 forintnyi vetőmag, és a néhány 10 percnyi fáradtság megéri nekem azt, hogy mindig az általunk kedvelt zsenge salátát együk. [A spenóttal és a kaporral is ezt csinálom, hogy minden héten vetek egy kis sort.]
2019. jún. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A másik megoldás lehet a tépő saláta, van több féle és nem kell a fejesedésre várni, folyamatosan lehet szedni.


Ezt idén ültettem először, de nagyon jól sikerült, konkrétan nem tud 2 ember annyit enni ami 1 m2 megterem.

[link]


Illetve még ezeket szoktam:

[link]


[link]

2019. jún. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez az Amerikai barna nagyon jó, én már jópár éve vetem, most is van. Az összes többi fajta tépő, amit eddig kóstoltam, mind keserű volt. Ez is nagy kerek lesz persze, ha minden jól megy, de a középső levelek nem borulnak össze. Jó gyengék a levelek, nincsenek olyan vastag erek, mint a fejesnél, amiket nem jár át a salátalé.

Valamivel jobban bírja a hosszú nappalokat, mint a rendes tavaszi fejessaláták, de azért júniusra többnyire magba megy ez is. A mostani év ilyen szempontból kiváló.

2019. jún. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Megprobalok majd mas salatakat is, ez nagyon jo javaslat volt. A meleg felenk nem nagy gond, Anglia eszaki reszen elek, orulok ha neha latok egy kis napot...

2019. jún. 7. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!