Kezdőoldal » Otthon » Kert » Jonsered cc 2245 milyen...

Jonsered cc 2245 milyen fűkasza, megéri megvenni használtan?

Figyelt kérdés
Azt írja róla hogy az 545rsel egyenlő. Képek alapján úgy néz ki mintha tök új lenne 110 000 ft ba kerül.
2019. szept. 18. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:

A Jonsered a Husqvarna amerikai leány vállalta. Gyakorlatilag Husqvarna alapokra építenek, csak más színben és néhol egy-két egyedi változtatással. De alapjában véve Husqvarna licenc az egész.

Nekem van egy 60cm³-es ipari Jonsered láncfűéreszem, 2009-es gyártmányú, eddig hibátlanul működik. Csillag kereken és szokásos lánc+láncvezető-n kívül mást még nem cseréltem rajta.

2019. szept. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért nem ilyen szoros a kapcsolat a két márka között. A Husqvarna megvásárolta a Jonsered céget, ahogy a Volkswagen a Seatot, de attól még nem egy a kettő, a nyilvánvaló összefüggések ellenére.

A Husqvarna cégcsoport több márkát is takar, ezek közül az anyacég márkáján kívül a Jonsered a legnagyobb név.

110-ért jó ár, ha tényleg jó állapotú. De ha rossz...

2019. szept. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 márpedig de.

Nem fogok típusokat írni mert úgyse fogja tudni senki mit tartalmaz a két gép belül. Lényeg az, hogy az egyik ismerősömnek még az enyémnél is nagyobb Jonsered döntőfűrésze van.

Kölcsönadta valakinek és a szar keverék miatt amit beleöntöttek besült a motorja.

Mikor szétszedtem egy az egybe Husqvarna volt a motor benne (nem volt meglepő), mivel mindenhol Husqvarna feliratok voltak (henger, motortömb, karburátor stb)

A hengerszettet cserélni kellett, egyértelműen a Husqvarna szervizbe/márkakereskedésbe vittem ahol egyből megtalálták a kompatibilis Husqvarna típust amiben ugyan az a motor van, és ki is adták a hengerszettet hozzá (az már mellékes hogy 80 ezer forint volt).

Tény, hogy neten nagyon nehéz beazonosítani a két márka alkatrészeit, alig találni információt melyik Jonserednek melyik Husqvarna a megfelelője.

2019. szept. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!