Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit lehet tenni ezen ültetőköz...

Mit lehet tenni ezen ültetőközeg gomba ellen?

Figyelt kérdés

Az egészet áthatja, aztán a vizet így, begombásodva már fel sem szívja a közeg.

[link]



2019. szept. 27. 02:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem sikerült megnyitnom a képet, de ha penészről van szó, nekem az vált be, hogy pici fahéjas vízben szépen leáztattam a föld 99%át a gyökerekről és utána új földbe tettem. Eddig egyik növényemnek se lett baja, pedig volt már sajnos jó pár penészes...
2019. szept. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a válaszod.

Sajnos ez nem penész, hanem valamilyen, fényben sárgásan rikító gomba, olyan hatást kelt mint a plüss bevonat.

2019. szept. 28. 02:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs otthon valami gombaölőszer?

Ha nálam lenne, akkor megpróbálnám dupla dózisú Misterrel beöntözni, jól átitatni az egészet, hátha.

Előtte leszedni a tetejéről, amit lehet.

És meg kell szüntetni a túlöntözést, ez alapfeltétel.

2019. szept. 28. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi.

Nincs ilyen szerem, de utánanézek.

Szobanövényeknél jelentkezik, kültéren levőknél nem, pedig utóbbiakat öntözöm jobban. Nem függ össze a túlöntözéssel, a páfrány ki is rothadna, ha túlöntözném.

2019. szept. 28. 19:27
 5/6 anonim ***** válasza:
De összefügg, annyiban, hogy ha nem lenne állandóan nedves a földje, akkor a gomba nem élne meg. Két öntözés közben hagyni kell kiszáradni. Mint minden szobanövényt.
2019. szept. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kényes ez a téma. Inkább a szellőzetlenséggel függ össze, nekem ez a személyes meglátásom. Öntözés szempontjából vannak teljesen elhanyagolt növényeim (szárazság), és azoknál annál inkább előjön.
2019. szept. 30. 02:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!