Kezdőoldal » Otthon » Kert » Krumplibogár ellen mi a jó...

Krumplibogár ellen mi a jó szer 2019-ben?

Figyelt kérdés
Kellene valami mielőtt teljesen lerágják a bogarak a krumplit. Mospilánt próbáltuk, de nem sokat ér, ahogy utánanéztem már rezisztensek rá. Az Apacs bevált ismerősnek, de betiltotta az EU a méhek miatt. Maradt esetleg olyan szer a piacon, ami nem veszélyes a méhekre, és amihez nem kell külön engedélyt kérni?

2019. jún. 20. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen.

Mospilantól le szoktak menni, ha nem is tart a hatása pár napnál tovább. Nem lehet, hogy túl híg volt a permetszer, amit kiszórtál?

Eddig is a Mospilan volt az egyetlen III. kategóriás felszívódó, az Apacs II. volt. Ha meg be tudsz szerezni ilyen szereket, akkor kérdezd meg a gazdaboltban, hogy mit tudnak adni. Pl. Confidor, Kohinor.

III. kategóriás kontakt pl. a Karate, ami nem nagyon hatásos, de 1-1 alkalommal az előírt dózis dupláját használva lehet némi hatást elérni.

2019. jún. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Igazából valamit talán használt a Mospilán, mintha belassultak volna tőle, de itt is írják, hogy már nem jó:


"A készítmény felhasználása burgonyában a 2019.02.22-én kelt 6300/568-1/2019 számú forgalomba hozatali és felhasználási engedély módosítása határozatban a hatóanyaggal szemben kialakult rezisztencia miatt visszavonásra került."

[link]


Ettől függetlenül kifújtam még egy adagot belőle, hátha ritkulnak valamit tőle.

2019. jún. 23. 01:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Oké, akkor már egyáltalán nem létezik szabadforgalmú felszívódó szer krumplibogár ellen.

Ezt még nem vettem észre, mert a rengeteg, kiirthatatlan bogár miatt erre az évre felfüggesztettem a krumplitermelést, és nem kísértem figyelemmel a dolgokat.

Másfélszeres dózissal persze hat azért, ha jobb ötlet nincs, csak ilyenkor meg kell duplázni az ÉVI-t.


Egy bio ötlet, amit nyugdíjas ismerős dolgozott ki: ha van ráérő ember a családban, akkor tavasszal kell venni 3 kis pulykát, az az egyetlen madár, ami szereti a krumplibogarat. Ha kézhez szoktatod őket, akkor követnek, mint a kiskutya. Naponta egyszer leviszed őket a krumpli közé, kárt nem csinálnak, csak összeszedik a bogarakat. Aztán ősszel eszel sült pulykát krumplival.

2019. jún. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez a pulyka dolog tetszik :D És nem rágják meg a zöldséget? Nem sokat tudok róluk, talán 30 éve lehetett 1-2 dédanyámnál. Valami olyasmi rémlik, hogy nem szabad közel menni hozzájuk, mert kicsípik a szemed, de lehet csak ezzel riogattak. :D
2019. jún. 23. 07:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ha nem 3 éves vagy, akkor nemigen érik fel a szemed. :) Nem is a kertben kell tartani őket, hanem levinni őket a krumpli közé. Ha kicsi kortól neveled őket, néha kézből is adsz nekik ezt-azt, akkor követni fognak. Ha ráéreznek a vadászatra, akkor ezzel foglalkoznak, nem a kárcsinálással. Ha leették a bogarakat, és úgy látod, hogy most már legázolják a növényeket, akkor meg visszatereled őket a helyükre.
2019. jún. 25. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!