Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elektromos láncfűrészek közül...

Elektromos láncfűrészek közül melyik márkát, gyártót, típust ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Téli tüzelő összevágásához úgy gondolnánk, helyes volna egy ilyet beszerezni, és nem a kézi fűrésszel dolgozni. Benzint sajnos nem tudunk beszerezni, mivel nincsen autónk, ezért döntöttünk az elektromos láncfűrész mellett, úgyis csak főleg az udvaron használnánk, meg a kertben, ahova még leér a madzag.

2019. szept. 29. 13:04
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
És még az volna a kérdésünk, hogy a kb 30-40 cm átmérőjű száraz és kemény akáctörzset, rönköt fel lehet-e az ilyen elektromos fűrészekkel darabolni? Mert ilyenekből tudtunk szerezni kb 10 db méteres rönköt, ami ráadásul már jó száraz!
2019. szept. 29. 13:16
 2/14 anonim ***** válasza:

Ilyen mennyiséghez, vastagsághoz inkább egy jobb féle benzines kellene. Még a 3,5kw-s is kevés szerintem, és pörgeti a villanyórát rendesen.

Valamelyik szomszédot meg kell kérni, hogy hozzon benzint, olajat, és érdemes lenne megtanulni a benzines lácos kezelését.

Nekem egy régi mccullogh van, ilyen nagyobb fáknál meg se próbáltam még.Kisebb, max 20cm átmérőjű ágakra, lécekre tökéletes.

2019. szept. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Jó az elektromos is. Én nekem most egy 35 centis Bosch van és a 40-50 centis akác törzset szépen körbe vágtam vele. Persze nem ipari célra való, de szépen teszi a dolgát.

[link]

2019. szept. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%
Nekünk Makita van. Nem olcsó, de jól teszi a dolgát. Bírta a napi használatot is kisebb szünetekkel. Èsszel kell használni, ès mindig èles legyen a lánc; mert èletlent nyomni megszakítani...
2019. szept. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

Bírni fogja az elektromos, jobban mint egy kicsi benzines az tuti! Ha kicsi benzinest veszel, lehet az bármilyen csak kínlódni fogsz vele ugyanannyiért.

Nekem is Makita van, 2 kW-os, nagyon jól megy. A láncát direkt gyengébbre csinálják, azért hogy hamarabb kopjon (tapasztalat). Nemtudom most mennyi a Stihl, vagy a Husqvarna elektromos láncfűrésze, nem is próbáltam még őket, de ha most vennék, inkább ezeket.

2019. szept. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
és mire kell még odafigyelni a vásárláskor? pl láncvezető hossza, súly, láncfeszítés módja, pót lánc beszerezhetősége, hozzávaló kenőolaj, valamilyen gömbölyű láncreszelő is kell hozzá, mely márkákat célszerű elkerülni? pl Ryobi?
2019. szept. 29. 23:17
 7/14 anonim ***** válasza:
Normális márkát vegyèl az a lènyeg. Ne barkácsot, ne nevenincs fajtát. Reszelőt normális márkaboltban mindjárt vegyèl egyet, a fűrèsszel együtt.
2019. szept. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
a 40 centi körül az ideális, se nem túl nagy se nem túl kicsi. A többi után érdeklődj a boltban.
2019. szept. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
Mindenben szeretem a márkás cuccokat és ragaszkodom is hozzájuk. Kivéve az elektromos láncfűrész. Benzinesnél abban is márkafüggő voltam, Husqvarnánál alább nem adtam, de az elektromosból mindig valami gagyit veszek, amit lehet nyüstölni. Most egy KingKraft vagy mi a bánat van, amit lehetetlen tönkretenni. 45 centis karddal elvágok vele bármit, pedig valami 15000 Ft volt, vagy mennyi.
2019. szept. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem elég csak a márkát nézni, mert a legkomolyabb cégek is gyártanak gyengébb minőségű, olcsó fűrészeket hobbicélra. Pl. a linkelt zöld Bosch is nagyon kevés ahhoz, hogy a komplett téli tüzelőt ezzel vágd fel, ráadásul száraz akácot. A Bosch-nál a zöld a hobbigép, a kék a profi, és ilyen munka inkább már profihoz közelít. Csak éppen az a baj, hogy ami tényleg sokáig bírja a terhelést, nem csak 2 évig, az nagyon drága, 100 E felett.

Talán az ilyesmi a legolcsóbb, amit még érdemes megvenni neked:

[link]

Ha megnézed, ennek nem balra kinyúló motorja van. Ami olyan, az általában hobbigép, nem fogja bírni akácrönkök köbmétereinek tucatjait.

Ja, és 40 cm vezetőhossz alá ne menj.

2019. szept. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!