Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy gyökereztessem ki?

Hogy gyökereztessem ki?

Figyelt kérdés
Almásban dolgozok és tegnap hoztam haza egy Red Prince almafa cserjét. Rendesen a földben volt viszont elég kevés gyökere maradt meg. El tudom ezt itthon ültetni még hogy megmaradjon? Beleraktam vízbe, tegnap óta már nőttek kis gyökerei de hátha van valami más megoldás.

2019. okt. 1. 13:36
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Tudtam mi ez, csak azt nem tudtam, hogy így nevezik. Falusi vagyok egyébként, és a panelszökevények akik facebookon lógnak nem hiszem, hogy éppen kertészkedős oldalakat nézegetnek. :)


De köszönöm a válaszokat mindenkinek. Igazából már teljesen lemondtam róla az alábbiak alapján tekintve, hogy normális termő fa ebből úgysem lesz.

2019. okt. 22. 17:33
 12/17 anonim ***** válasza:

"A no till nem is érdemel szavakat, félinformációk hozzá nem értőknek."


Ezt tegnap találtam. Bevallom, egy ideje kacérkodom a gondolattal, mert utálok ásni.

2019. okt. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én először olyan 15-20 éve hallottam erről, és már akkor is elég hitetlenkedve hallgattam. Egy "mindent jobban tudok" típusú ember beszélt arról, hogy a talajforgatásnak nincs semmi értelme, csak tönkreteszi a talajt, mindenki hülye, aki ás vagy szántat, ő már évek óta nem ás, és mégis milyen gyönyörű termése van.

Aztán eltelt vagy 3 év, és ugyanez az illető panaszkodott, hogy nem tudja, mi van a kertjével, régebben olyan szép termése volt mindenből, most meg már évek óta semmi se akar teremni, minden kicsi, apró, vacak marad.

Én meg tudtam, mi lett a kertjével. Hát ugye, az történt, hogy a felső, levegős, a mikroorganizmusok által évről évre feljavított talajréteget nem forgatta le, a mélyebb rétegekből elfogyott a tápanyag, a hülye növények meg mindenáron az alsó, nedves rétegekbe nevelték a gyökereiket továbbra is, ahol nem találtak elegendő tápanyagot...

Homokon talán meg lehet tenni büntetlenül, hogy csak minden második évben ásunk. Kötött talajon nem, mert minél tömörödöttebb a talaj, annál jobban összerepedezik száraz időben, és egyrészt megszakadnak a gyökerek a repedéseknél, másrészt a talaj kiszáradását felgyorsítják a repedések.

2019. okt. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Hát persze. Azok a hülye növények évmilliókon keresztül tudták, mi a dolguk, csak mostanra felejtették el. A gombafonalak is, amelyek akár több méter mélyről is a növények gyökereihez szállítják a tápanyagokat (ezt is csak mostanában fedezték fel), évmilliókon keresztül tudták, mi a dolguk, csak mostanra felejtették el.

Vegyük már észre, hogy ahol az ember belepiszkál a természetbe, ott csak a bajok jönnek elő. Lehet, hogy évtizedek múltán, de előjönnek.

2019. okt. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nemesített növények nem voltak évmilliókon keresztül. Olyan növények voltak, amik a megszerezhető minimális tápanyagot is tudták hasznosítani, és a lehető legapróbb termésekkel tudták magukat reprodukálni, mert ez volt számukra a hasznos.

De mi nem ilyen növényeket akarunk termelni, hanem olyat, amit tényleg érdemes is megtermelni. Aminek nagy és ízletes a termése, nagy és ízletes a tároló gyökere, és a többi, általunk fogyasztható része.

A semmiből nem tudsz valamit előállítani, sajnos ez a helyzet.

A vad sárgarépa, a vad padlizsán, a vad kukorica, a vad paradicsom szépen terem ásás nélkül, a nemesített meg nem:

[link]

[link]

[link]

[link]

2019. okt. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Tudod, utolsó, 40 éve, amikor az első diplomámra készültem, én is így tanultam. Csak aztán megbicsaklott hitem, amikor egyszer a kocsim szervizben volt, és vonattal utaztam. A történethez hozzátartozik, hogy gyermekként, fiatal felnőttként meglehetősen sokat jártam vonattal. Mindig elnéztem a jó zsíros, fekete földeket. Aztán most megdöbbenve láttam, hogy ugyanazok a földek színehagyott, szürke, halott szántók lettek. Akkor kezdtem utánajárni a kérdésnek. Nos, az történik, hogy ha a felső aerob réteget beforgatjuk, elpusztul. Az alsó anaerob rétegből pedig oxidálódik a szén jelentős része. De ez még a kisebbik baj. Ha a baktériumok leforgatva elpusztulnak, a növény nem jut megfelelően feldogozott tápanyaghoz. Műtrágyával pedig hiába pótolod, mert az vitamint, ásványi anyagot, nyomelemeket nem pótolja. Mára a gyümölcsök, zöldségek beltartalmi értéke 95%-kal csökkent! Minden jóléti társadalomban élő polgár minőségi éhezésben szenved. De a legoptimistább feltételezések is max 60 évet adnak, ha így folytatjuk. Megváltást csak a no till gazdálkodás hozhat. Itt a talajlazítást nem a traktor, hanem takarónövények végzik. Pl olyan Radisch fajok, amik méteres karógyökeret fejlesztenek. Ez a módszer óvja a talajéletet, a baktériumokat, és ahogy valaki előttem megjegyezte, a gombákat. Róluk azt kell tudni, hogy rendkívül szoros kapcsolatban állnak a "gazdanövénnyel", és amint annak valamiben hiánya támad, a legújabb kutatások szerint azonnal szállítják a gyökeréhez.

A legfrissebb felfedezések közé tartozik az is, hogy a te beleidben a mintegy 2 kiló baci és gomba lát el téged tápanyaggal. Amikor eszel, őket táplálod, és ők teszik felszívódásra alkalmassá a cuccost. Nos, ugyanez játszódik le a gyökérzónában is.

2019. okt. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Tudod, utolsó, 40 éve, amikor az első diplomámra készültem, én is így tanultam. Csak aztán megbicsaklott hitem, amikor egyszer a kocsim szervizben volt, és vonattal utaztam. A történethez hozzátartozik, hogy gyermekként, fiatal felnőttként meglehetősen sokat jártam vonattal. Mindig elnéztem a jó zsíros, fekete földeket. Aztán most megdöbbenve láttam, hogy ugyanazok a földek színehagyott, szürke, halott szántók lettek. Akkor kezdtem utánajárni a kérdésnek. Nos, az történik, hogy ha a felső aerob réteget beforgatjuk, elpusztul. Az alsó anaerob rétegből pedig oxidálódik a szén jelentős része. De ez még a kisebbik baj. Ha a baktériumok leforgatva elpusztulnak, a növény nem jut megfelelően feldogozott tápanyaghoz. Műtrágyával pedig hiába pótolod, mert az vitamint, ásványi anyagot, nyomelemeket nem pótolja. Mára a gyümölcsök, zöldségek beltartalmi értéke 95%-kal csökkent! Minden jóléti társadalomban élő polgár minőségi éhezésben szenved. De a legoptimistább feltételezések is max 60 évet adnak, ha így folytatjuk. Megváltást csak a no till gazdálkodás hozhat. Itt a talajlazítást nem a traktor, hanem takarónövények végzik. Pl olyan Radisch fajok, amik méteres karógyökeret fejlesztenek. Ez a módszer óvja a talajéletet, a baktériumokat, és ahogy valaki előttem megjegyezte, a gombákat. Róluk azt kell tudni, hogy rendkívül szoros kapcsolatban állnak a "gazdanövénnyel", és amint annak valamiben hiánya támad, a legújabb kutatások szerint azonnal szállítják a gyökeréhez.

A legfrissebb felfedezések közé tartozik az is, hogy a te beleidben a mintegy 2 kiló baci és gomba lát el téged tápanyaggal, és ők irányítanak minden idegrendszeri, hormonális és egyéb folyamatot. Amikor eszel, őket táplálod, és ők teszik felszívódásra alkalmassá a cuccost. Nos, ugyanez játszódik le a gyökérzónában is.

2019. okt. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!