Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kardvirágos és kannát (kánát)...

Kardvirágos és kannát (kánát) már mindenki felszedte?

Figyelt kérdés

2019. okt. 13. 10:22
 1/7 A kérdező kommentje:
*kardvirágot
2019. okt. 13. 10:23
 2/7 anonim ***** válasza:
Bár a jövő héten még jó idő lesz, de nem fogok ráérni, így én már felszedtem. Mindig októberben szoktam.
2019. okt. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fagyokig kinn hagyhatod, de néha november 1-jén már elfagynak a temetői virágok...
2019. okt. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A kardvirágot én sokáig húzom, majd akkor szedem fel, amikor már éjjel -3-5 lesz, de nem is veszem ki az összeset. Amik védett helyen vannak, azok maradnak. A kannák is kint vannak még, azokat majd November elején szedem fel, ha fagy.
2019. okt. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én is várok még, mert még zöldek.

Olvastam, hogy épp október-novemberben nő a leginkább a hagyma.

Csak hallottam, hogy van, aki már szeptember elején felszedte, de szerintem ő siette el.

1x volt fagy, de a talaj még nem fagyott át.

A kanna levelei lefagytak, levágtam metszőollóval a szárat, de azt sem szedtem még fel.

2019. okt. 13. 17:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sehol nincsenek jobb helyen, mint a kertben. Ameddig a föld nem fagy át, addig nem lehet bajuk. Aki szeptemberben kiszedte, az nem ért hozzá. A múlt héten még volt 2 szál kardvirág.

Nekem kannám már nincs, de a többszáz kardvirágot majd valamikor október végén vagy november elején szedem ki, mert akkor lesz felszántva a kert. Egyébként még későbbre hagynám. Ha behozom, akkor nekifog vizet veszíteni. Ez a kis különbség nem most számít, hanem majd március végén, a kiültetés előtt, ha már látszódik a fonnyadás.

2019. okt. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek ment a zöld.
2019. okt. 13. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!