Kezdőoldal » Otthon » Kert » Varjú által elpottyantott, és...

Varjú által elpottyantott, és magról kelt diófa csemetéket mivel célszerű kivenni áttelepítés céljából?

Figyelt kérdés
A kert végében van egy kissé elhanyagoltabb rész, amit most rendbetettünk. Ekkor figyeltünk fel rá, hogy 8-10 aprócska diófa nőtt ott ki a magas fű között, ami nem csoda mert a területtől kb 40-50 méterre 3 nagyobb diófa is áll a szomszédos telkeken. Van a kis magoncok között közötte mindössze 30 cm magas és van már ami másfél máteresre megnőtt. Sajnos az első idei talajmenti fagytól már megfekedett mindegyiknek a levele. Milyen eszközzel legcélszerűbb kiszedni a földből, hogy ne sérüljön a gyökér, mekkora földlabdával és milyen mélyen kell kiásni a gyökeret, ha máshova szeretnénk áttelepíteni a kis fácskákat?

2019. okt. 16. 21:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én írtam a 10-es választ is, csak nem néztem meg, hogy nem én vagyok belépve...
2019. okt. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

"A varjú nem viszi magával a rosszat. A kutyáim is imádják a diót, versenyt kell futni velük, mert azé, aki hamarabb felszedi. De a rosszat ők is otthagyják. Még azt is, amiről kívülről nem is látszik, hogy rossz."


Ez tökéletesen igaz. A jó diót megeszi a varjú, nem bedobja a susnyásba...


Te meg azt ülteted. Grat!

A csőréből vedd ki, az a jó!!

2019. nov. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Jaj, azt a kötekedős ******.....


Amit magával visz, azt nyilván azért viszi, mert célja van vele. Ha elejti, akkor nem eldobja, hanem kiesik a csőréből.

Ez meg előfordul, azért lássuk be, nincs minden kertben, minden négyzetméteren egy elejtett dió, amiből fa fejlődne.

Én például az elmúlt 10 évben egyetlen egyszer találkoztam a telkemen idegen dióval.

Felismertem, hogy nem az én két fámról való, mert bár nekem sem egyforma a két fa, de az meg egy harmadik fajta volt.

Szél nem fújta oda, az tuti.

Én is varjúra gondoltam.



De aki kötekedni akar, az mindig fog találni erre indokot, egyszerűen vannak ilyen emberek, akiknek ennyi örömük van az életben.

2019. nov. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!