Kezdőoldal » Otthon » Kert » Földművesként hogyan élhet az...

Földművesként hogyan élhet az ember az elővásárlási jogával egy szántónak minősített területtel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2019. okt. 27. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha eladják, akkor.
2019. okt. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy éppen eladják. Én meg megvenném, de nem én vagyok a jelenlegi vevő.
2019. okt. 27. 20:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Jelzed a vételi szándékodat! És azokkal a feltételekkel amivel az eredeti vevő szerződésében szerepel már viheted is!
2019. okt. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
Biztos, hogy van elővásárlási jogod?
2019. okt. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Biztos. Földműves nyilvántartásba vagyok véve.
2019. okt. 27. 20:36
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

#5

Az tök jó csak a hatályos törvények szerint akkor kb van 5 ember meg az állam akiknek szintén elővásárlási joguk van és előtted állnak a sorban. Veled együtt meg a többi paraszt. Tehát kvázi 0 az esélye hogy rátedd a koszos mancsod arra a földre. De jót nevettem köszi.

2019. okt. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na, ezt nevezem én "nem hasznos" válasznak! :(


Tisztában vagyok a jogosultsági sorrenddel, a helyben lakó, meg ilyen meg olyan szomszéddal, meg az állammal az első helyen. (Akkor senki ne éljen a jogával, mert az állam úgyis előtte áll a sorban, "kedves" "válaszoló"?)


A kérdés a HOGYAN-ra vonatkozik elsősorban. (Persze értem én, hogy ha valaki nem tudja a választ, de minden áron válaszolni akar, ha törik, ha szakad, mert írási kényszere van, akkor születnek az ilyen "nem hasznos" "válaszok".)


Főleg a kedves utolsó válaszoló kedvéért mégegyszer, kicsit átfogalmazva, körülírva a kérdés: Mi módon jelentkezhetek, mint elővásárlásra jogosult? (Igen, annak ellenére, hogy lehetséges, hogy mást előnyben részesít a törvény velem szemben, és nem 101%, hogy én "nyerek". Akár még az is lehet, hogy maga a Magyar Állam személyesen szeretne kukoricát termeszteni ezen a kis földecskén, én meg szégyenkezve, legyőzötten tudomásul kell vegyem majd, hogy nem nyertem. Benne van a pakliban.) Mi a folyamat? Mit kell tennem? Kinek kell írnom (Földhivatal? Önkörmányzat? Vagy az eladó?), mire hivatkozva (pl. földműves nyilvántartásba vételi határozat ügyiratszáma? A Földtörvény rám vonatkozó paragrafusaira?) kell bejelenteni az igényemet? Van rá formanyomtatvány? Ügyfélkapun lehet? Takarnet? Vagy keressek ügyvéget, mert olyan szövevényes a történet, hogy egyedül nem érdemes nekifogni?


Elnézést kérek, hogy még soha nem csináltam ilyet, és ez egy egyszeri eset lenne (mert amúgy nem gondolom, hogy egy másik ember által megkötött adásvételbe szép dolog belerondítani, de ez egy kivételes eset), és mivel nem vagyok rutinos, nem is tudom a menetét.

2019. okt. 27. 22:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a helyi jegyzőt keresd meg az önkormányzaton, neki készségesen segítenie kell.
2019. okt. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Annak az önkormányzati jegyzőnek kell írásban beadnod, ahol ki van függesztve az adásvételi szerződés. Vagy személyesen viszed be, vagy 2 tanúval aláíratva elküldöd postán.

Neten találsz rá mintát, hogy mit kell írni (elővásárlási jog gyakorlása / bejelentése -ként keress rá)

Előtte telefonon hívd fel a jegyzőt, hátha nekik van rá saját nyomtatványuk, de azt is megmondja, miket kell beleírnod.

2019. okt. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2019. okt. 28. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!