Kezdőoldal » Otthon » Kert » Rohamosan elkezdett hullani,...

Rohamosan elkezdett hullani, a szobai ficus benjamin-om levelei. Mi lehet az oka? Hogyan tudnám megmenteni?

Figyelt kérdés
2007. dec. 10. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem tul melege lehet!valtoztatni kell a helyet!

nallam ha valameik virag latom sargul berakom a furdoszobaba ,egy par hetre ott altalaba minden viragom kivirul!eloszor is tusold le hideg vizzel ,es valtoztassal a helyen mindenkepp!

Telen, a deli fekvesu ablakba szoktam rakni napozni ,azt is nagyon szeretik!

Nagyon sok szep viragom van, es ugy kell banni veluk mint a gyerekkel:)azt nagyon szeretik!Probalj egy kis tapot a leveleire spriccelni en azt is szoktam!kul a leveleit minden heten leszoktam torolni sorrel,nagyon szep fenyes marad sokaig!

barmilyen sör megteszi ,szaraz ruhat besorozom es azzal torolgetek minden viragomat !

Sok sikert neked!

2007. dec. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
76%
Valószinű a hely változtatás az oka,Nem nagyonn szereti ha változtatják a jól megszokott helyét.Ha mégis muszály csak türelem és meg fog állni a levél hullása,egy kis tápoldatot meghálál,Esetleg még a huzat lehet probléma. Üdvözlettel: V Györgyné
2007. dec. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ficus benjamina - benjámin fikusz, csüngőágú fikusz


Hazája dél-Ázsia, ott akár a 30 méteres magasságot is elérheti. Jellegzetessége, hogy fákra tekeredik, s a gazdanövényt fojtogatva egyre magasabbra nő. A gazdanövény egyben a támasztókarója is.

Fiatalkorában kevés fénnyel is beéri, így középvilágos helyre tegyük. Központi fűtéses lakásban is gond nélül tartható. Enyhén savanyú kémhatású földet szereti, de csapvízzel ne öntözzük, mert föld kémhatását bázikussá teheti. A hidegre érzékeny, a huzattól vagy hideg öntözővíztől ledobja leveleit. A tarka levelűek igényesebbek, több fényt és meleget kívánnak.

[link]


Magas páratartalmat igényel, száraz helyen rendszeresen permetezzük a leveleit. Fényigénye nagy. Nem bírja a direkt napfényt. Hőigénye közepes. A növény dugvánnyal szaporítható. Ne öntözzük túl hideg vízzel és vigyázzunk, ne érje huzat, különben ledobja leveleit.

[link]

2007. dec. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!