Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az orchideám léggyökere...

Az orchideám léggyökere (tehát, ami kint van a "földből") elkezdett penészedni, rohadni. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Nem mindegyik, csak egy-kettő. Van amelyik elszáradt. Levágjam őket? Vagy hagyjam?

Köszi


2011. okt. 13. 08:11
 1/3 anonim válasza:
Az enyém is így járt. :( Szerintem túlöntöztem. Remélem rendbe jön még. Én még nem vágtam le, majd ha már nagyon ronda lesz és egyértelműen menthetetlen.
2011. okt. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos nem értek az orchideálhoz, kettőt kidobtam, mielőtt rájöttem, hogy "túlgondoztam" őket. Most van otthon kb. 7-8 db, és évről évre újranyílnak (rájöttem, hogy le kell tojni őket). Szerintem ha van még ép, egészséges légzőgyökere a virágodnak, akkor nem lesz vele gond, az enyémekről is néha leszárad egy-kettő, vagy éppen elrohad... Pont most hozott az egyik 3-4 új gyökeret, szerintem hagyd rajt, ne piszkáld, majd ő megoldja magának. :)
2011. okt. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a tanácsokat, akkor nem csinálok vele semmit :)
2011. okt. 13. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!