Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mely virágok (krizantém,...

Mely virágok (krizantém, levendula, rózsa, vagy mások) termesztésével lehet hektáronként legalább egy-két millió forintos tiszta nyereséget elérni évente?

Figyelt kérdés
Inkább virág, de ha van, írhattok gyümölcsöket (zöldségeket?) is.

2019. nov. 13. 21:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
68%

Ismerem a témát, mivel több virágboltom is volt évtizedeken át.


Az a baj, hogy mindenkivel csak vitatkozol, miközben a leghaloványabb fogalmad sincsen

-sem a virágokról,

-sem a virágkertészetről,

-sem a virágkereskedelemről.

Továbbá arról sincsen fogalmad, hogy pl. minőségi virágmagot csak Hollandiából tudnál beszerezni és nem éppen olcsón.

Továbbá arról sincsen fogalmad, hogy ki fogja megművelni majd a földedet, ha nem értesz hozzá?

Ki fogja a virágokat leszedni? Raktározni? Hűteni? Szállítani? Árusítani? stb...

Mennyi lesz az alkalmazottak fizetése, tb-je? stb...

Mennyi lesz majd a vízdíjad? A műtrágya? A permetezés? stb...

Mennyi lesz majd a könyvelőd, meg az adód?


Tudom, hogy eddig el sem jutottál, mert téged csak az általad hajtogatott kétmilliós bevétel érdekel.

De elárulom, hogy az itthon kapható minőségi virágok nagyobbik része Hollandiából, Dél-Amerikából és Dél-Afrikából származik, és olcsóbban termelik és szállítják ide hűtött repülőkön, és hűtőkamionokban, mint amennyiért te a hozzávaló holland magokat meg tudnád venni egy huszadik viszonteladótól idehaza.

Azért mielőtt belevágsz, olvasd el még ezt is:


[link]

2019. nov. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem virág, hanem gyümölcs, paw- paw a neve. Én ilyet fákat ültetnék, ha tehetném. De egyrészt nagyon drága a szaporítóanyag, mag, vagy csemete, és 8- 10 évbe is telhet mire rendes termést hoz. Egy hektárra kb 500 db-ot ültetnék, és egy fa 10 év után 20-30 kg termést is adhat. Jelenleg 1500-2000 ft körül adják a 20-30 dkg-os gyümölcsöt, ami óvatos becsléssel összesen 45 millió ft körül van. De senkit nem akarok rábeszélni, mert hatalmas befektetést igényelne, és sok időt, mire termőre fordulna, és addig az ültetvényt ugyanúgy művelni kell. Meg a termés eladása is nehézkes lenne az ára, meg amiatt is, hogy gyorsan romlik. De amúgy elég népszerű lehetne, mivel sokan a világ egyik legfinomabb gyümölcsének tartják.
2019. nov. 14. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
66%

Paw-paw? Van neked ebből termő fád? Mert nekem van, egy fán 4 féle terem. Nagyon keveset, mert kizárólag kézzel lehet porozni a legtöbb fajtát, rovar nem porozza. De azt meg tudom neked mondani, hogy pár szemet megeszünk, párat elajándékozunk, a többi ott rothad el a fa alatt.

A magok miatt feldolgozni nem lehet bármire, tárolni hűtőben is csak pár napig lehet, egy zöldségboltban kirakva hűtés nélkül a második napra tönkremegy. De eleve jó eséllyel el se ér a felhasználhatóság idején belül a boltba, mert mire odaérne, megbarnul. Igaz, hogy ekkor a legfinomabb, de ezt a vevőknek nem fogod tudni elmagyarázni, ők csak azt látják, hogy megrothadt. Nem véletlen, hogy manapság, amikor a legkülönlegesebb gyümölcsöket is meg lehet vásárolni a boltokban, paw-paw nincs semelyik üzletben.


Kérdező: krizantém esetén nincs szükség egy hektárra az 1-2 M Ft-os nyereséghez. Elég egy méretesebb fólia. De kell még mellé rengeteg szakértelem is, mert csak Mindenszentekkor eladható. Ha 1 héttel előbb vagy 1 héttel később nyílik, akkor máris elbuktad a hasznot, jó, ha az éves költséget ki tudod árulni belőle.

Neked így 0 szakértelemmel talán azt lehetne tenni, hogy működő cégbe beszállni tőkével. (A neten sok helyen hirdetnek olyanok, akik tőkét keresnek.)

2019. nov. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
19%

Sajnos az elmúlt évtizedek alatt a rendszerváltás ellenére a "rendszer", mármint az adózási, kisvállalkozásokat segítő rendszer nem változott kedvező irányban, sőt az online pénztárgépek, a mindent előre megadóztató pénzügyi hozzáállás csak rontotta a kis magán (egyéni) vállalkozások létrejöttét és fenntartását (tapasztalat).

Ha mégis próbálkoznál, akkor előbb csak kísérletképpen, minden hivatalosság nélkül, mert legfeljebb a belefeccölt munkád vész kárba és nem a már meglevő vagyonod, mert a "hivatal" előre, a medve bőrére adóztat majd meg téged, amiért egyáltalán gondolni mertél valamire (amiről az bizonyosodik be pár év alatt, hogy tévút).

Már javasolták az indián banánt, én is hasonlóra gondoltam. Szóval olyan gyümölcstermő vagy dísznövényekre, amelyek megélnek az adott klímán, de mégis egzotikumnak számítanak. Én a tüskésdinnyére gondoltam (kiwano), ami uborka módjára termeszthető, persze a kereslet nyilván elsősorban a szállodák, gazdag panziók számára lehet keresett. Talán egy faiskola jellegű dísznövény kertészet is számításba jöhet, ami az éppen divatosabbnak számító megjelenésű dísznövényekkel foglalkozik, pl. formára alakított tuja, esetleg 2-3 különböző színű kerti hibiszkuszból (H. syriacus) összefont díszcserje nevelésével. Sajnos ezek nem 1-2 év alatt tapasztalati eredményt létrehozó kísérletezések, hanem bizony akár 5 év is eltelhet, mire kiderül, hogy van-e realitás az elképzelésben. Azt se feledd, hogy már a kísérletezéshez is iszonyú munka kell, sokszor jelentősebb anyagi ráfordítás is és főleg kitartás. A környező "okosabb" országok nem hárítanak annyi bürokratikus akadályt az emberek kezdeményezőképessége elé, így ott már előbbre tartanak szinte minden téren.

2019. nov. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
33%
Nem unod még? :D
2019. nov. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
64%

A paw paw nem tárolható, szállítható.

Nem véletlen, hogy nem terjedt el.

Nekem is van 3 fajta és kétféle van magonc.


Kiwanót ettél már?

Túlérett uborka íze van.

Pár ládával lehet eladni a nagykőrösi úti nagybanin.


Hibiszkusz...

Azt hittem hogy van kereslet a többszínű hibiszkuszra

csináltam (oltottam) egy fát, ami 3 színűt virágzik.

3-4000Ft-ért hirdettem a 80 centis növényt, senkinek nem kell.

De az OBI-ból a feleakkora szimpla hibiszkuszokat 5000Ft-ért meg elviszik.

2019. nov. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudtam, mi ez a paw-paw, rákerestem.

Viccesnek tartottam a 45milliós hasznot... hát az is.

Írtátok többen, hogy nem lehet tárolni.

A kutya nem venné meg a piacon vagy egy hirdetésben, ebben az országban, ahol nem ismerik.

Pár ember próbaképp venne belőle 20 dekát, a többi ott rohadna el.

Hogy írhat valaki 45 milliót ilyesmire??? :D


A kert kategóriát mindig követem, mert kertészkedek. Erre a kérdésre kíváncsiságból kattintottam, mert a virágok érdekelnek, a vállalkozás kevésbé.

És ismerős volt a téma, ahogy olvastam. Aztán írták, hogy már megint itt érdeklődik a kérdező, sokszor kiírta már ugyanezt. És ekkor beugrott. Pár hónapja válaszolgattam a kérdéséhez, meg is köszönte, mert tényleg segíteni akartam, igaz csak a növénnyel kapcsolatban tudok, nem az adózással vagy a vállalkozással kapcsolatos kérdésekben, ezekhez nem értek.

Szóval akkor is leírta, hogy mennyire megérné, mert ő maga vinné hűtőkocsival a virágot. Ott megpróbáltam neki elmagyarázni, hogy miért nem működik, de úgy tűnik, hiába, műármint nem csak én, hanem hiába állítja mindenki, csak köti az ebet a karóhoz.


És én most is azt látom, hogy értelmes, normális válaszok születtek, csak épp nem az, amit várt - és mindet lepontozza.

Mivel itt kb mindenkinek ugyanaz a véleménye, és a témánál maradtunk, egészen biztos vagyok benne, hogy nem a válaszadók pontozták le egymást, hanem a kérdező.

De miért? Mire jó ez?

Ha ez az egész annyira nagy biznisz lenne, és meg lehetne élni belőle, akkor nem kéne ennyire mélyre ásni (haha), hanem már meglenne a tuti recept, meg amióta kiírogatod ezt a témát, már rég eladtad volna a virágokat és gazdag lennél.

2019. nov. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
56%

A legnagyobb baj az, hogy T.Kérdező se a pénzügyekhez (vállalkozási ismeretek) se a növénytermesztéshez nem ért.

Nos külön külön is nagy kockázat hát még a kettő együttes hiánya.

2019. nov. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
18%

"Hogy írhat valaki 45 milliót ilyesmire??? :D"

Úgy, hogy kiszámoltam. Persze csak elméletről van szó, de leírtam a buktatókat is. Megromlik persze, hűtőkocsiban kell szállítani, a boltban is hűtőrészlegen kell árulni. A beruházás óriási, hisz 20-25 ezer ft- ba kerül egy oltvány, 500 db meg kb 10 millió ft. 8 éves oltványok, ha jól kezelik 30-35 kg termést adnak.Fel is dolgozható dzsemnek, dzsúznak stb.Az is nehézkes, és nagy munkaerőt igényel, de nem lehetetlen. A beporzást nem a méhek végzik, hanem a bogarak. Nem akarok senkit rábeszélni, mert drága, idő, és energiaigényes, de erre még muszáj volt válaszolnom.

Az adatokat nem az ujjamból szoptam ki. [link]

2019. nov. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
69%

Ó hát ezeknek a somogyvámosiaknak vastagabb a képükön a bőr, mint a sarkamon.

sok növényes ismerősöm van és nem egy beszámoló alapján ez az koma még a hokedlit is beleméri, amikor a növény magasságát méri.


Megrendelsz egy 150 centis növényt (a leírás alapján) és kapsz postai úton egy 60 centist...


Vagy mondjuk véletlenül elfelejtik beírni a növényleíráshoz, hogy egy kétlaki növényről van szó és nem lehet tudni, hogy lesz-e termése vagy csak porzós virága....



Félrevezető leírásokat ad meg a növényekről és itt nem csak a centikre gondolok.


Szerinted miért van letiltva a hozzászólás a linkelt videónál?



Nincs olyan növény, aminek ne lenne kártevője.

A polifágok mindent esznek, szívnak, rágnak! (poloska, levéltetű)


"Világ legfinomabb..."

van ismerősöm, aki azt mondta hogy szar: túl intenzív aromája van, gejl

(És van is benne igazság)


Az idegméregről is tudsz, amit tartalmaz és agyi károsodáshoz vezet vagy mennyiségben fogyasztva?


Az meg hogy mennyiért adják, az teljesen hasra ütésre megy.

(Mondom vastag a bőr, úgyhogy nem is szerénykedik az árazásnál)

2019. nov. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!