Kezdőoldal » Otthon » Kert » Várjátok már a tavaszt, a...

Várjátok már a tavaszt, a kertészkedést?

Figyelt kérdés

Én nagyon várom.

Több száz virághagymám van, saját szaporítás. Szeretném nézni, ahogy növögetnek.


Pl. 2 liliomhagymával indítottam, amiket a szomszéd nénitől kaptam ajándékba. Ősszel kb 100 kis apró hagymát ültettem iskolába, nagyon várom, mi lesz belőlük.


Ti mit vártok?



2019. dec. 9. 19:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%

Egyátalán nem. Az egészség ennél sokkal fontosabb .

A kertészkedés nem csak virágokból áll .

Fákat még soha sem metszettél egész nap létrán állva .

Hogy mit várok, a tavaszi ideális időjárást .

2019. dec. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hogy jön ide az egészség?

Beteg leszek, ha kertészkedek, vagy mi? :D

Vagy ha várom?

2019. dec. 9. 19:15
 3/13 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Én igen. Még a fa metszést is. Sőt egy hétig fogok szőlőt metszeni . Azt is várom. Szeretem csinálni. Hónapokat bent punnyadni nem éppen jó.
2019. dec. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem . Sajnos gyorsan lefut az a normál kellemes idő mint a mostani ősz és betör durva nyár .
2019. dec. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazság szerint a hideget, fagyos időt, zimankót várom.

Várom, hogy lássam, ahogy elfogy a madáreledel. Ahogy megül a dér az őszi szirmokon, a fűszálak meghajolnak a teher alatt és a vízcseppek ragyogó ékkövekként csillognak az elszáradt, barna leveleken....mégegyszer széppé varázsolva őket. Ahogy hömpölyög a köd a völgyben és hallom a varjak károgását. Felettem vadlibák húznak. Mindig elégedettséggel tölt el, amikor szépen "V"alakban és délre mennek.:)

Amikor befutok a meleg szobába és érzem, tűz melegét, csak leülök a kandalló elé és bámulom a lángokat.


Eszembe jutott ez a vers:


Havas reggelen

Még a máskor igen rút

Varjú is, de szép!


....és utána olyan gyönyörű a tavasz!! Az illatok, színek, a madárdal.:)

2019. dec. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Ugy jön ide az egészség,hogy ezt a munkát egyre kevesebb fiatal vállalja be .Ma éppen erről nyilatkoztak a zöldség féléket termelő őstermelők .
2019. dec. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az egészség ennél sokkal fontosabb ."


Pedig a kertészkedés az egyik legegészségesebb hobbi.


"Fákat még soha sem metszettél egész nap létrán állva ."


Aki nem szeret metszeni az ne kertészkedjen. Én szeretem csinálni. Ez olyan kijelentés volt mintha valaki utálná a lovakat de lovardát akar nyitni.

2019. dec. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen várom. Jövőre a fő cél a minőség lesz. Többször beleestem abba a hibába hogy sajnáltam kidobni a kapott palántákat és zsúfolt összevisszaság lett az egészből arról nembeszélve hogy folyamatos időhiánnyal küzdve gondozni sem úgy tudtuk. De a legcsúnyább legsatynább gubicsos földieper, szétcsattant paradicsom is sokkal finomabb mint a bolti puffasztott gyönyörű szemét zöldségek gyümölcsök.
2019. dec. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A kertészkedést nem, de a tavaszt rettenetesen, alig várom hogy lehessen menni a természetbe kirándulni!
2019. dec. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ahhoz annyira nem kell tavasz, tekintve, hogy most sincs igazán tél.

Persze köszönöm a választ neked is!

Csak ugye kertészkedni most nem igazán tudunk, kirándulni viszont most is lehet. Nincs is túl hideg, nincsenek fagyok, egy kabát és egy csizma is jó.

De én is imádom a tavaszi napsütést, akkor nyilván sokkal jobb érzés lesz kint lenni.

Jövő héten pl. 15-16 fok várható! :)

2019. dec. 12. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!