Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bolti pörkölt (? ) földimogyor...

Bolti pörkölt (? ) földimogyorót próbált már valaki elültetni?

Figyelt kérdés

Még nem aktuális a kérdés, csak épp azt eszek, ezért jutott eszembe.


Olyanok ne írjanak, akik sosem próbálták, de biztosan tudják, hogy nem működne, mivel "hőkezelt".


Szóval: ténylegesen próbálta már valaki?

Ez annyira gyengén lehet megpörkölve, vagy lehet, hogy semennyire, mert nagyon nyers íze van.


Egyszer, még évekkel ezelőtt gondolkoztunk rajta, hogy ültetni kéne, de magát a "vetőmagot" én még soha sehol nem láttam.

Családi szinten már vagy 20 éve kertészkedünk, tehát szezonban mindenfélét vásárolok, nagyon szeretem csinálni, de mogyorót a kertosztályokon, kertészeti áruházakban még nem láttam.



2019. dec. 10. 18:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Max elvetni tudod. De értelme nincs, mert a pörkölt földimogyoró hőkezelt, így nem fog kikelni. Esetleg megpróbálhatsz ebayen vetőmagot rendelni.
2019. dec. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%

Az biztosan nem kel ki,a mogyorót max 40 fokon szárítják!

Én a kora tavasszal láttam hirdetést,úgy rémlik,1800 ft volt kilója. 1,6~1,8 kg kell 100m2-re,-ha bejön,több,mint 12szeres lesz a termésed!

2019. dec. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%
Ha kertészkedsz akkor tudnod kellene hogy ami pörkölt, főtt, sütött az nem kel ki.
2019. dec. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Úgy látom, senki nem a kérdésre válaszolt, és senki nem tudta értelmezni.


Leírtam, hogy ennek nagyon nyers íze van, és korántsem vagyok biztos benne, hogy tényleg pörkölt.

Valaha, gyerekkoromban emlékeim szerint egészen más íze volt a pörkölt földimogyorónak, a mostaniak meg évek óta ilyen nyersek.


Szóval, újra: PRÓBÁLTA már valaki?

2019. dec. 10. 19:39
 5/20 mindentudó99 ***** válasza:
91%
Ha 25 ször kérdezed se fogja senki azt mondani hogy a pörköltmogyoró csíraképes. És nem talàlsz olyat se aki próbálta.
2019. dec. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%
Szerinted honnan tudja száz idegen a messze távolban, hogy ha te nyersnek érzed, van-e csíraképes közte? De azért nem a kérdésre válaszol senki, te helikopter!
2019. dec. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%

Amúgy te hülye vagy? Ha el akarod vetni, akkor miért a pörköltel próbálkoznál, amikor a boltban vehetsz nem pörköltet is?


Ha most azt írom, hogy nekem kikelt, akkor tavasszal telerakod a kertet pörkölt mogyoróval és vársz a csodára?

2019. dec. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
73%
2019. dec. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 mindentudó99 ***** válasza:
88%
Valaki mondja már hogy ki kelt neki. Hátha elvet egy mázsa pörköltmogyorót.
2019. dec. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
A pudding próbája az evés. Teszteld meg! Végy 3 cserép földet, és vess mindegyikbe 4-4 szemet. Az egyiket kétnaponta, a másikat hetente a harmadikat tíznaponta öntözd, és várd, hogy kikel-e.
2019. dec. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!