Kezdőoldal » Otthon » Kert » Túlélik a telet? Sajnos ma...

Túlélik a telet? Sajnos ma érkeztek meg a leylandi ciprusok, nem volt se cserepem (nagyobb), se földem, így elültettem őket - tesz bennük kárt, hogy éjjelente fagy?

Figyelt kérdés
Tavaszi kiszállításra számítottam, mert a decemberben rendelt növényeket már automatikusan akkorra szokta ez a kertészet ütemezni, de mégis kipostázták most... Kis konténeres leylandik még. Szalmát se tudok már köréjük szerezni, mert reggel utazok haza...
2019. dec. 12. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Szóval mi is a kérdés? Mekkora növények mekkora edényben érkeztek, nagyobb edénybe vagy kertbe ültetted, ott maradnak véglegesen vagy holnap viszed őket, stb.

Ami biztos, az az, hogy -2 fokban semmilyen körülmények közt nem lehet bajuk.

2019. dec. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Végleges helyükre kerültek, kb. 20-30 cm-es növények. Nem tudom a konténer méretét, csak, hogy K2-nél kisebb.
2019. dec. 12. 16:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha be vannak ásva a talajba és tavaszig nem is száradnak ki (azaz megfelelően nedves a talaj), akkor talán nem is lesz veszteség.
2019. dec. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, így van, nincs túl sok esélye az elfagyásnak. Ha meg lesz ilyen -15-nél komolyabb fagy, akkor meg esetleg, ha nem túl sokról van szó, rájuk lehet borítani éjszakára egy-egy műanyag vödröt. Túl sokat mondjuk az se számít, de 1-2 fok is jelent valamit. Vagy ha hó lesz, akkor az még többet ér.
2019. dec. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!