Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy tegyük rendbe a kertet?

Hogy tegyük rendbe a kertet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy évek óta üresen álló ingatlant vásároltunk. A kert tele van elszáradt virágokkal, bokrokkal, illetve fűvel, ami nagyon hosszú. Legalábbis szerintünk fű.

Egyenlőre majd füvesíteni szeretnénk, ha jól tudom, azt majd ősszel kell? Addig mit csináljunk? Gyomírtózás,lekaszálás, kihúzkodás?

Köszönöm előre is a segítséget😊



2019. dec. 28. 09:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
23%
Jobb döntés a talaj felső 5-10 centijét legyalulni, elvitetni. Geotextil, vagy vakondháló után új földet hozatni.
2019. dec. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 mindentudó99 ***** válasza:
56%
Le kell kaszálni a nagyját és összehúzni eltüzelni. Aztán gyomírtózni és gyomírtózni. Már márciusban ha zöldül gyomírtózhatod. Én legalább mégegyszer ismételném. Kb két hónap múlva ismét bezöldül akkor másodszor is gyomírtóznàm. Az elsuaradt nagyobb gazokat kihúzhatod eltüzelni. Aztán attól függ mekkora a kert felrotáltatod valakivel vagy ha nagy kistraktorral felszántatod.
2019. dec. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

Akkor inkább amolyan "ősgyep" ami a kertben van. Egy előnye van ennek úgy igazán, és az az, hogy betegségre nem hajlamos. Mert hogyha füvesíteni fogsz, akkor azt kezelni kell, máskülönben megbetegedhet és ronda lesz. Öntözni, szellőztetni, csak és kizárólag valóban éles késel vágni stb. Nem tudom, hogy milyen igényeitek vannak ill. miként fog kinézni a kert, parkosított lesz vagy sem stb... egyáltalán mekkora területről van szó. Én ezt hagynám meg a helyetekben, ha az egybefüggő. Le kell kaszálni, késes kaszával és majd meglátjátok tavasszal a 2-3. fűvágás után, az esztétikailag mennyire megfelelő számotokra. Még utána is neki lehet állni kiirtani. Mert most lehet, hogy baromira ronda és elképzelhetetlen számotokra, hogy ez valaha is ki fog nézni valahogy, de én ugyanilyen területet tettem rendbe, én is kaszálással, az első évben július környékén már gyak. fű nőtt a helyén, egybefüggő, egészséges.

Úgy egyébként meg füvesíteni úgy kell, ahogy azt előttem leírták, nem elégséges felkapálni a területet, nem szabad gyomirtózni, kihúzkodni meg nem fogod tudni.

2019. dec. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%
Ha kisebb területről van szó, ki lehet irtani vegyszer nélkül. Semmi mást nem kell csinálni, mint letakarni kartonnal (azt nyilván lesúlyozni, hogy a szél ne vigye el). Ha kidöglött alatta, akkor felszedni, hagyni megnőni, ismét letakarni. Másodjára ért a szóból, többet nem nő vissza!
2019. dec. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%

Ha nagyon hosszú fű van, az jó eséllyel tarack. Annak az égvilágon semmi nem árt, csak a gyomirtó. A totális gyomirtóra viszont érzékeny. Kérdezz meg valakit a környéken, aki ért hozzá, és ha tényleg tarack, akkor úgy csináld, ahogy írták, hogy kaszálás, és kihajtás után gyomirtózás. (Tapadásfokozóval, mert a glifozátos víz magában lepereg a tarack leveléről.) Amúgy füvesíteni lehetne tavasszal is, de ahhoz tiszta, évelő gyomoktól mentes terület kell. Így viszont az újrakelő gyomokat is el tudod távolítani őszig.

Az évelő virágokra vigyázz, ne vigye rájuk a szél a gyomirtót, mert a glifozát mindent kivisz. Jövőre meglátod, mit érdemes megtartani, mit nem. Most a télen levágod a száraz szárakat, ami növényt kell, azt megmetszed. A szükségtelen bozótokat ki lehet ásni.

2019. dec. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nagyon, nagyon köszönöm mindenkinek😊

Igazán sokat segítettetek!

Még majd férjemmel elolvastatom a válaszokat, és összerakjuk először fejben a dolgot😊

Amúgy 900 nm, és valaha szép kert lehetett, a nyomok alapján. Pl. van egy rész, ahol valami nagy levelű, dús növények lehettek, szép egyforma távolságokra, van több rész is, ami kis falécekkel el van különítve, látszanak még valami hosszú virágok, persze minden elszáradva. Meg végig sűrű száraz fű,ami nagyon magas.

2019. dec. 28. 16:05
 7/21 anonim ***** válasza:

Ha szép pázsitot szeretnél, akkor először kaszáld le. Gyűjtsd össze. Komposztáld a kaszálékot. Később is.

Totálgyomírtóval permetezd le a területet egy napsütéses napon.

Tavasszal ásd fel. A nyár folyamán rotáld meg néhányszor sekélyen, hogy ne gazosodjon el újból.

Szeptemberben rotáld meg 15cm mélyen. Vesd be fűmaggal. Kb 400g/100m² mennyire lesz szükséged.

Tavasszal is lehet füvesíteni. Kaszáld le, gyűjtsd össze, permetezd le. Februárban, (ha nem sáros már a föld) ásd fel, majd rotáld meg. Március végéig még néhányszor ismételd meg. Vesd el a fűmagot. Kb. 6g/m² mennyiségben.

7-8cm-es korában vágd vissza 5-6 centisre. Ezt a nyár elejéig kb. heti kétszeri kaszálást jelent. Nyírás után műtrágyázd és öntözd be alaposan. Nyáron se hagyd kiszáradni!


Bokrok... Amit meghagynál, metszd meg most. Ásd fel a töve körül és trágyázd. Ami rossz helyen van, metszd meg és ültesd át tavasszal. Minél nagyobb földlabdával. Az ültető gödörbe tegyél trágyát/komposztot.

Ami nem kell ajándékozd el. Ami megmarad mehet a komposztra.

2019. dec. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Kedves 7. válaszoló! Neked is köszönöm a részletes és alapos leírást!
2019. dec. 28. 16:25
 9/21 anonim ***** válasza:
89%

Én azt ajánlom, ha nem tudod milyen növények vannak a kertben, hogy ne kapkodjátok el.

Várjátok meg, hogy mi van, mit szeretnétek megmenteni. Régi, elhanyagolt kertek nagy meglepetést tartogathatnak.

2019. dec. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 mindentudó99 ***** válasza:
93%
Azt a lrccel elkerített részt ne gyomírtózd. Lehet szép növények azt csak kapáljátok meg. Majd kiderül jövőre mi az. Esetleg meg lehet metszeni ha túl ágasbogas.
2019. dec. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!