Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kiskert és a többi rész...

Kiskert és a többi rész beültetése fűvel? Hogyan kéne?

Figyelt kérdés

A ház előtt meg oldalt is van virágoskert. Tele van tulipánokkal meg nárciszokkal meg egy rakat más virággal tavasszal. Amíg a nagyi élt ott egy szál gaz nem volt, képes volt szálanként kiszaggatni. Aztán anyu csinálta, de ő elköltözött és én maradtam a házban (21 éves létemre nem igazán értek a kertészkedéshez :D). Tavaly a kertet ültettem be fűvel és körbe a kerítés körül tujákkal.



A kiskert jó lenne úgy, hogy minden virágot mindent hagynák ott ahol van a földben, kora tavasszal kicsit meglazítanám kapával a földet és vastagon szórnák fűmagot? Ott a fű között lenne esélye esetleg a virágoknak is kihajtani ha akarnak...


A fűnyírást nem szoktam túlzásba vinni, havonta vagy inkább kéthavonta lenyírom, amikor a macska már elveszik benne. Egy kisebb részt szoktam gyakrabban vágni, ahol grillezünk meg ilyenek...



2020. jan. 18. 16:17
 1/1 Meton ***** válasza:

A virágok közé ne szórj fűmagot, mert csak a fű marad a végére. Azt tudni kell, hogy a fű jól bírja a szárazságot és úgy általában az egyik legszívósabb növény. Két hét alatt 10 centit nő a levele, a gyökerei pedig behálózzák az egész udvart.

Fűmagot szétszórni kábé olyan, mint vizet hordani a tengerbe. Oké, gyorsítja a folyamatot, ha az egész területet felszántod, de magától is befüvesedik néhány hét alatt. A lényeg, hogy sűrűn nyírjad, mondjuk hetente, kéthetente, mert különben nem fű lesz, hanem mindenféle gyomok. A fű jól bírja, ha 3 centire levágod, de a gyomok elpusztulnak. De ha ritkán vágod, akkor a gyomok az első esőben elárasztják az udvarod és a fűből semmi se marad.

2020. jan. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!